Zavařování hrušek
Zavařování hrušek je poměrně oblíbenou činností. Úroda hrušek bývá často poměrně velká a právě zavařením si uchováte sladké plody velmi dlouho v kvalitním konzumovatelném stavu. Podívejme se tedy i my na některé zajímavé recepty na zavařování. Nejprve je třeba jmenovat několik velmi důležitých zásad, které se zavařování týkají. Rozhodně se vyplatí je dodržovat, jinak se s kvalitním výsledkem setkáte jen velmi těžko. Právě na tyto zásady nezaměříme stejně tak jako na recepty, díky kterým si připravíte vynikající pochoutku.
Hlavní zásady při zavařování hrušek
Velmi důležité je zbavit hrušky jádřinců. Jednak se vám při konzumaci nebude chtít vytahovat semínka z úst a jednak také s největší pravděpodobností při narušení jádra může celý kompot zhořknout. Pryč musí jít také okvětí, cévní svazky a v neposlední řadě i stopky. Potřebovat budete opravdu čisté sklenice na zavařování. Optimální jsou ty, které disponují kompaktním uzávěrem. Z dalších ingrediencí jmenujme kyselinu citrónovou, popřípadě ocet. Do hrušek určitě vkládejte kousky jablek, jinak dojde k jejich zhnědnutí!
Klasický kompot z hrušek
Na klasický kompot z hrušek budeme potřebovat:
– 35 g cukru
– 1 l vody
– 1 kus skořice
– 2 kusy hřebíčku
– potřebné množství hrušky
Když hrušky dokonale oloupeme a omyjeme, překrojíme si je na čtvrtiny. Klidně ale může jít i o menší kostičky či kolečka. Vodu smíchanou s cukrem je třeba nechat projít varem a následně zalít hrušky, které budete mít napěchované ve sklenicích. Po dokonalém uzavření je nutné sterilizovat při teplotě okolo 85 stupňů Celsia po dobu 25 minut.
Kompot z hrušek s citrónem
Patříte- li spíše mezi vyznavače kyselejší chuti, vyplatí se vsadit na hruškový kompot s citrónem. Potřebovat tedy budeme:
– vodu
– cukr
– hřebíček
– citrón na kolečka
– celou skořici
– hrušky
Postup je obdobný jako v předchozím receptu. Pouze se přidají kolečka citrónu.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.