Zahradní a lesní plody pomáhající při zánětu močových cest

Lichořeřišnice

Mezi velmi nepříjemná onemocnění patří bezesporu zánět močových cest. Nejčastěji je skloňován v souvislosti se ženami, nicméně postihnout může i silnější pohlaví. Zbavit se zánětu není vůbec jednoduché, nicméně pomoct mohou mnohé ryze přírodní medikamenty, respektive rostliny ze zahrady či z lesa. Než se na ně zaměříme podrobněji, soustředíme se na samotný zánět močových cest a příčiny jeho vzniku.

Bakterie z rodu Escherichia coli

Hlavní příčinou vzniku zánětu močových cest jsou bakterie z rodu E. coli. Lidská organismus jim dokáže bez větších problémů odolávat, nicméně v momentu oslabení imunity začíná být krátký. Zánět je mnohdy spojován s nachlazením, nicméně příliš společného s ním nemá. E. coli je bakterií, která se přirozeně vyskytuje v oblasti tlustého střeva. Do močové trubice se může dostat mnoha způsoby, Tradičně ze spodního prádla, dotekem při stolici, nebo několika dalšími způsoby. Jinak mohou jako spouštěč fungovat také zánět prostaty u mužů a tradiční ženské obtíže.

Lesní plody jako skvělí pomocníci

Vyrazit pro skvěle účinkují plody proti zánětu močových cest můžete klidně do lesa. Tedy v době, kdy aktuálně dozrávají. Výborné jsou především borůvky a brusinky. Jinak je lze sehnat v sušené podobě, případně jako nedílnou součást nejrůznějších doplňků stravy. Vynikající jsou ale také čaje, jichž jsou základem. Vařit se mohou jak z čerstvých, tak i ze sušených plodů.

Borůvky

Tři tradiční zahradní hubiče bakterií

Vyrazit pro klasické ničitele bakterií z rodu E. coli můžete klidně i na zahradu. O které rostliny se jedná?

Křen

Jedním z největších plevelů na zahradě může být křen. Rozšiřuje se totiž poměrně rychle. Křen si samozřejmě lze dát k uzenině, nicméně v případě léčby zánětu stačí nastrouhat lžičku čerstvého křenu, zalít horkým mlékem a pozřít. Pakovat by se tato kúra měla třikrát denně. Pokud to nedáte, pak můžete volit i křenovou rolku, případně pomazánku.

Česnek

Tato očistná kúra také není dvakrát voňavá. Naše babičky doporučovaly třikrát za den rozkousat stroužek česneku.

Česnek

Lichořeřišnice

U této rostliny se doporučuje rozžvýkat čerstvé plody. Pozor, jsou hodně pikantní. Pokud nemáte plody, můžete zkusit i lístky.

Lichořeřišnice

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.