Vyzkoušejte rajčata primora! Mají skvělou chuť
Těšíte se na léto, až budete sklízet rajčata? Aby ne, vždyť tyto skvělé plody jsou nejen chuťově unikátní, ale obsahují i spousty pro lidské tělo prospěšných látek. Nyní na začátku léta je zapotřebí popřemýšlet o tom, jaký druh rajčat vyset do připravených kelímků nebo sadbovačů. Alternativ je opravdu hodně. Naším tipem jsou rajčata primora, která se běžně dají sehnat v různých prodejnách s čerstvou zeleninou a i v některých supermarketech. Jak vlastně vypadají. V čem jsou výjimečná a jak je pěstovat? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v následujících řádcích a přidáme ještě několik obrázků.
Černo zelená masivnější rajčata
Odrůda primora se řadí mezi steaková rajčata. Vyznačují se především silnější dužninou plodů a také svým specifickým tvarem. Nejde o žádné kuličky ani oválná rajčata. Primora jsou charakteristická záhyby a jakýmsi masivním vzhledem. Samozřejmě na první pohled zaujmou také černou barvou se zelenými odstíny. Tradiční červenou bychom u nich hledali jen velmi složitě. Na řezu se jakási tmavě červená objevuje, nicméně zaniká ve spleti černých a zelených barev. Slupka rajčete není nijak extra pevná a dá se srovnat s jinými odrůdami. Vzhledově odrůda primora dvakrát nezaujme.
Skvělá chuť i v zimě
Chuťově se všem jedná o koncert. I v zimním období, kdy jsou standardní červená rajčata chuťově maximálně mdlá. Primora nezklame. Chuť je sytě rajčatová, sladká a velmi výrazná. Ihned při prvním kousnutí si vzpomenete na podzim, kdy si rajčata trháte přímo z keříku.
Standardní pěstování jako u jiných druhů rajčat
Pěstování rajčat primora se nijak neliší od standardních kultivarů. K výsevu se v podstatě přistupuje v únoru a na záhon se sazenice dávají v době, kdy už příliš nehrozí mrazíky. Rostliny potřebují oporu, dostatečně bonitní půdu a velmi častou zálivku.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.