Vyžeňte pavouky z domu jednou provždy
Také vám tihle drobní tvorové nahánějí tak trochu hrůzu? Nemáte rádi, když na vás doslova vyskočí z některého volného rohu a už vůbec nesnesete pohled na jejich pavučiny? Naše babičky sice tvrdily, že pavouk v domě nosí štěstí, pokud s nimi ovšem nesouhlasíte, poradíme, jak se jich zbavit.
Vcelku nezáleží na tom, zda musíte bojovat s invazí neškodných třesavek, nebo si na vaše nervy brousí chelicery třeba chlupatí pokoutníci. Naše tipy je všechny zaženou stejně účinně.
Foto: Pixabay
Vsaďte na výrazné vůně
Pro pomoc si nepůjdeme daleko – jen k matce přírodě. Některá aromata totiž pavoukovci opravdu nemusí. Patří mezi ně například to citronové. Vezměte si do ruky rozkrojený citron a potřete s ním zárubně a parapety – tedy místa, kudy pavouci do domu nejčastěji vstupují. Nebojte se, nezanechá to žádné skvrny. Pavouci se budou těmto místům dva až tři týdny vyhýbat, poté je vhodné nátěr opakovat.
Podobně působí i ocet, ten však vždy nařeďte s vodou. A pro jistotu nepoužívejte na povrchy náchylné k poškození. Máte doma olej z máty peprné? Použijte ho, opět zředěný s vodou. Tentokrát ho přelijte do rozprašovače a aplikujte na tatáž místa, jako v předchozím případě.
Doma vám navíc zanechá příjemnou vůni, která odhání stres a navozuje dobrou a kreativní náladu. Aplikace mátového oleje vydrží přibližně o týden déle, než u citronu a octa.
Vsaďte na kaštany a žaludy
Pavouci se domů stahují s blížím se podzimem. Použijte na ně proto zbraně, které najdete ve svém okolí – kaštany a žaludy. Nasypte je na parapety i do rohů, kde se pavouci nejčastěji zdržují, uvidíte, že se ji vyhnou obloukem. Ve hře je opět nepříjemná vůně. My ji nezaznamenáme, pavouci to však mají přesně naopak. Budete-.li kreativní, poslouží vám plody přírody i jako dekorace, kterou stačí odstranit až na jaře.
Náhledové foto: Pixabay
Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)