Úprava vody v bazénu je důležitá
Léto je v plném proudu, a tak není od věci podívat se detailně na možnosti úpravy vody v bazénu. Kalná voda v bazénu, anebo nějak jinak znečištěné prostředí jsou totiž velkou hrozbou, kterou je neradno nějakým způsobem podceňovat. Údržba vody v bazénu přitom nemusí být nijak výrazně složitá. Stačí si pouze zjistit ty správné informace, které vám rádi a zdarma poskytneme přehledně v následujících řádcích.
Kvalitní filtrace jako základ
Každý bazén musí disponovat kvalitní filtrací. Ta dokáže nečistoty bez větších potíží dostat mimo interiér bazénu. Volit můžete dražší pískovou filtraci, jejíž cena se pohybuje okolo 3 000 korun, nebo filtraci levnější kartušovou. U té se setkáme s celkovou cenou nepřesahující 1 000 korun. O prvně jmenovanou se kromě výměny písku není třeba nijak výrazně starat. Kartušová filtrace si ale vyžaduje pravidelné čistění vnitřní náplně. Ideální je mít dvě kartuše a postupně je střídat. Filtrovat je vhodné zhruba 4 až 8 hodin denně.
Ideální typ dezinfekce
Mimo filtr je zapotřebí také vodu desinfikovat. Učinit tak můžeme za pomocí chemie. K dispozici je dnes nejen klasické chlorová, ale i bezchlorová desinfekce. Prvně jmenovaná je k dispozici v podobě tablet, prášku anebo roztoku. Určitě ale není od věci zapřemýšlet i o bezchlorové chemii, která je k lidskému zdraví poněkud přátelštější. Založena je na působení peroxidu vodíku či jiných sloučenin. Výborné je i působení UV lampy či ozonizátoru.
Vločkovač a vysavač jako skvělí pomocníci
Vynikajícím pomocníkem při údržbě vody v každém bazénu je vločkovač. Jeho působení se dá shrnout tak, že pouze rozpustíte ve vodě požadované množství roztoku, který začne působit tak, že pomůže shlukovat nečistoty do větších chuchvalců. Ty podob pohodlně za pomocí obyčejné bazénové síťky nebo vysavače dostanete mimo bazén.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.