Tipy pro jednoduché čištění grilu
Grilovací sezona už v podstatě běží. Vy už určitě na svých grilech připravujete ty nejlepší kulinářské speciality, na nichž si hosté pochutnávají. Grilování je zkrátka neskutečná zábava se skvělým koncem. Tedy, když se všechno podaří. No, koncem. Za závěr grilování je většinou považována ona hostina, skutečný finiš ovšem bohužel představuje čištění grilu. Tato činnost je logicky značně neoblíbená. Mnoho lidí se při ní totiž zbytečně nadře. Často se stává i to, že je čištění zanedbáváno, což se pak logicky může negativně projevit na našem zdraví. Jak tedy na jednoduché čištění grilu. Tady máte několik tipů.
Nákup optimálního grilu
První rada se týká všech, kteří si aktuálně vybírají nový gril. Soustřeďte se především na velikost grilovací plochy. Ideální je takový gril, který má dvě částí, jež lze bez potíží vyjmout. Po vykartáčování j totiž pohodlně umyjete klidně i v myčce na nádobí. Tím pádem máte jistotu skvělé hygieny se vším všudy. Obecně platí, že optimální grilovací plocha je vyrobena z litiny. Jinak ale u menších grilů může dobře fungovat i nerez. Takovéto plochy se ale až tak dobře nečistí.
Máte správné nástroje
Příslušenství je u jakéhokoli grilu nesmírně důležité. V první řadě je vždy zapotřebí mít kvalitní škrabku, kterou odstraníte hrubé nečistoty. Následně už přichází na řadu drátěný kartáč. Koncertem s ním odstraníte i jemnější přischlé zbytky jídla. Poté může přijít na řadu u menších ploch právě myčka nádobí nebo houbička, jarová voda a kbelík. Jinak není od věci ještě jednou za čas ošetřit gril speciálním rozpouštěčem nečistot a silně přischlých zbytků.
Gril musí být horký
Vždy si počkáte, až hosté odejdou a až pak se pustíte do úklidu grilu? Neděláte moc dobře. Minimálně hrubé ošetření grilovací plochy musí proběhnout ještě v době, kdy je gril teplý. Uvidíte, že veškeré zbytky půjdou z povrchu mnohem lépe než v případě, že by byl gril už dávno vystydlý.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.