Těchto chyb při nákupu vánočního stromku se vyvarujte
Máte už vánoční stromeček? Ne? Pak nastal nejvyšší čas pro jeho pořízení. Vybírat si dnes lze ze spousty různých zajímavých variací. Přesto často děláme spousty chyb a nakonec nám zbudou jen oči pro pláč při pohledu na zdatně nazdobené koště. Právě toto riziko bychom chtěli eliminovat, a tak vám nabízíme seznam všech chyb, jichž se dopouštějí lidé v momentu, kdy se rozhodnou jít nakupovat vánoční stromeček.
Neplaťte více, než musíte
V první řadě se samozřejmě soustřeďte na cenu konkrétního vánočního stromku. U smrku by se standardně měla pohybovat okolo 300 korun, u borovice cca o 100 korun více a u jedle klidně i kolem 600 až 700 korun. Stromky přesahující cenovkou 1000 korun nebrat, jsou předražené a platit za stejný sortiment nehorázné peníze za to určitě nestojí!
Stromek v květináči jenom v super kondici
Koupit stromek v truhlíku je super. Snažíte se pomoct přírodě, jste ekologičtí. Za předpokladu, že víte něco o adaptaci stromku a starání se o něj. V opačném případě na takovýto nákup zapomeňte. Musí se navíc jednat o stromek, který v truhlíku skutečně vyrůstal a ne o přesazovaný. Na to se prodejce také zeptejte.
Neznáte datum řezu stromku?
Kdy byl stromek uřezán a odkud? Obě otázky nemohou ze strany prodejce zůstat bez odpovědi. Pokud ano, běžte o dům dál, kde vám všechno vysvětlí a popíšou. Koupit si stromek řezaný na počátku prosince, případně ještě v listopadu znamená, že vám bude opadávat již v momentu, kdy se na něj budete snažit navléct výzdobu.
Neochotný personál
Všeobecný jev, který nás může potkat u mnohých firem. Rozhodně se vyplatí vybrat si konkurenci. Vždyť nákup vánočního stromku by měl být sám o sobě svátek. Vyrazíte s rodinou, vyberete si ten správný, dobře vám poradí. Ne, to není žádná nereálná vánoční idyla. Tak by to mělo ve skutečnosti vypadat!
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.