Sirup proti kašli z ředkviček

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zatímco některé druhy ovoce a zeleniny jsou jako bojovníci proti nejrůznějším nemocem notoricky známí, u jiných nám jejich použití ještě často uniká. Ovšem neexistuje žádná bylinka, aby na něco nebyla – a to samé platí i o dalších plodech přírody.

Dnes se podíváme třeba na takové ředkvičky. Pokud už připravujeme sirup proti kašli, zaměřujeme se zejména na cibuli. Pokrájet, zasypat cukrem… I když šťáva, kterou takto upravená cibule pustí, ztratí na pálivosti, nepříjemné aroma jí zůstane. A zvláště dětem nebývá po chuti. Zkuste ji tedy nahradit sirupem proti kašli z obyčejných ředkviček

Ředkvičkový sirup – medicína na tři dny za 20 Kč

Co budeme potřebovat? Jen svazek ředkviček a cukr. Malé bulvičky dobře omyjeme, nakrájíme na kolečka a vložíme do misky. Zasypeme asi dvěma lžícemi cukru a položíme na teplé místo. Rychle se začne uvolňovat šťáva, kterou si dopřáváme po lžičkách asi 3-4 x denně.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Celý proces je možné urychlit tím, že ředkvičky něčím zatížíme – třeba sklenicí s marmeládou nebo čímkoliv podobným. Ovšem aby se sirup rychle nezkazil, přemístíme misku po půl dni do lednice a přikryjeme talířkem. Šťávu nadále odebíráme podle potřeby. Jednomu člověku vydrží tahle přírodní pomoc i na čtyři dny, podle velikosti ředkviček. Nezapomeňte si proto včas připravit další dávku.

Jitrocelový sirup? Nahradí ho ten tymiánový

Připadá vám jitrocelový sirup z lékárny příliš sladký a drahý? Nemáte rádi chemii? Nemusíte celé léto sušit bylinky, abyste si je mohli v zimě dopřát. Bude vám stačit pytlíček tymiánu z obchodu. Zalijte ho sklenicí vody a šálkem cukru. Společně povařte a nechte vystydnout. Přeceďte do skleničky a opět užívejte po lžičkách. Tahle medicína zachutná i nejmenším dětem a připravíte ji za pár minut.

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)