Psí senior si zaslouží kvalitní péči – jakou přesně?

Nemocný pes

Máte doma psího společníka, který má již seniorský věk? A tak byste mu rádi poskytli správnou péči, aby byl spokojený? To jistě děláte dobře, protože období stárnutí může být pro pejska složité a náročné. Samozřejmě tím nechceme říci, že se jedná o něco, co by se nedalo zvládnout, naopak. Jedná se o něco, co je přirozené, ale v tomto období si tito chlupatí miláčci zaslouží lepší péči. Máme pro vás několik rad.

Strava by měla být o něco lehčí

Strava pro pejska seniora by se v něčem lišit měla. V případě, že máte psa, který nemá sklon k obezitě a je aktivní, pokračujte s běžným krmením dále. Na druhou stranu se někdy stává, že starší pejsci mají potíže s jídlem, včetně žvýkacích schopností, nechuti k jídlu, s obezitou a zažívacími potížemi. 

V případě, že sledujete nějaké výše uvedené potíže, které se týkají příjmu potravy, určitě neváhejte navštívit veterináře. Také jistě zvažte speciální dietu a vhodné cvičení. Popřemýšlejte nad změnou stravy, která bude obsahovat více vlákniny pro podporu trávení či snížení uhlohydrátů. A pokud se objeví bolesti kloubů, sáhněte po rybím oleji nebo glukosaminu. 

krmivo
Foto: Pixabay    

Minerály a vitamíny jsou důležité i pro pejsky

Nejen pro pejska seniora, ale také pro každého jiného mazlíčka bude důležitá pestrá a vydatná strava. Ovšem u staršího psa byste na výživu měli brát zřetel mnohem více. Doporučovány jsou vitamíny a minerální látky formou přírodních potravinových doplňků. Často jsou nabízeny řasy, například kelp, které dokonale působí na dutinu ústní. Často se také doporučuje psím mazlíčkům užívat sladkovodní řasu chlorellu, která podporuje imunitní systém, upravuje prostředí ve střevech a zlepšuje stav stolice. V zimním období se doporučují pivovarské kvasnice jako antiparazitikum.

chlorella
Foto: Pixabay

Ne nadarmo se říká pohybem ku zdraví

Jistě jste si všimli, že starší pes již neběhá tak, jako dříve. Bohužel nemusí běhat vůbec a jen polehává někde v koutu místnosti nebo v boudě na zahradě. Určitě je vhodné běhání a dlouhé túry omezit. Ideální bude, když jej každý den vezmete na pomalejší procházku, a to takovou, kterou on sám zvládá. Každopádně jej nenechávejte pouze polehávat. Popřemýšlejte také o změněně obojku za kšíry, které jsou vhodnější z důvodu menšího namáhání krční páteře.

Užívejte si dny strávené s vašim psím společníkem. Zajisté tvrzení, že pes je nejlepším přítelem člověka, není pouhý mýtus, ale fakt. Dlouhé roky vás těšil svou společností a věrností, a tak mu nyní poskytněte ještě lepší péči, kterou si jistě zaslouží.    

Zdroj: https://www.rufruf.cz/blog/6-overenych-rad-pro-peci-o-stare-psy

https://www.vaschovatel.cz/blog/558-jak-se-starat-o-psa-seniora-potrebuje-specialni-peci-i-krmivo.html

Foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)