Proč vsadit při léčbě lupénky také na vhodné byliny
S lupénkou nebo také psoriázou se v ČR potýkají stále mladší pacienti. A jejich počet navíc neustále stoupá. Moderní medicína chronickou lupénku vyléčit neumí, může jen zmírnit její příznaky.
Pokud však předepsané medikamenty podpoříme vhodnými přírodními prostředky, můžeme svůj stav významně zlepšit. Dnes vám představíme několik bylinek, které to s lupénkou opravdu umí.
Sázka na detoxikaci organismu se vyplatí
Pokud musíme čelit nějakých kožním obtížím, znamená to obvykle, že se naše tělo snaží zbavit nějakých nečistot, toxinů a jedů. A právě detoxikace nám s těmito problémy může výrazně pomoci. A na jakou bylinku tedy vsadit?
Kopřiva a ostropestřec jako dobré první volby
Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) a ostropestřec mariánský (Silybum marianum) mají ve světě detoxikace své nezastupitelné místo. Působí opravdu silně, takže bychom je měli v tom nejlepším případě nasadit ještě před tím, než vůbec nějakou terapii na lupénku aplikujete. Jinými slovy – objednáte-li se se svými problémy ke kožnímu lékaři, můžete už v mezičase užívat nějaké bylinné prostředky.
Foto: Pixabay
Z ostropestřce se vám budou hodit semena, z kopřivy pak kořen. Kopřivu užívejte vnitřně formou čaje, ostropestřec pak jako tinkturu nebo čaj ze semen. A jak je to s aplikací pro děti? Kopřiva je omezena věkem osmi let, ostropestřec pak aplikujte nejlépe až dospělým.
Potěší vás i opomíjený pýr
Pýr plazivý (Elytrigia repens) známe z našich zahrádek spíše jako úporný plevel. Ovšem využít ho lze i v oblasti detoxikace. Čaj z pýru je šetrný (mohou ho užívat i děti od dvou let) a během dvou týdnů organismus dokonale pročistí.
Z dalších bylin lze použít i břízu bělokorou (Betula pendula) a jalovec obecný (Juniperus communis subsp. Communis).
Náhledové foto: Pixabay
Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)