Přírodní hnojivo na přísady rajčat a paprik. Plodit by měly až pětinásobně déle
Rajčata i papriky už v mnohých zahradnictvích i domácnostech zdatně rostou. Pohled na přísady mnohé z nás naplní velkou radostí. Samozřejmě bychom jim chtěli dopřát co možná nejlepší podmínky, aby rostlinky dokonale prospívaly. Ne vždy tomu tak ale je. Právě z toho důvodu se vyplatí vsadit na efektivní hnojivo, jež podpoří růst paprik i rajčat. Naším tipem je zdánlivě obyčejný bobkový list. Jak si právě z něj připravit to správné domácí hnojivo na papriky a rajčata? To vám prozradíme v následujících řádcích.
Elixír podpůrných látek
I takto je možné obyčejný bobkový list označit. Obsahuje především vitamíny z řad A a B, dále také kyselinu askorbovou, kyselinu nikotinovou nebo karoten. Velmi důležité jsou ale z hlediska růstu přísad především mikroživiny. Zapomenout nelze ale ani na mangan, draslík a jód. V čem tedy jednotlivé látky rostlinkám prospějí? K vývoji kořenového systému pomáhá kyselina nikotinová. K asimilaci sacharidů napomáhá vitamín B. Důležité jsou ale pochopitelně i výše zmíněné součásti obsažené v bobkovém listu. Karoten je antioxidant a vitamíny rostlinky posílí. Třísloviny v bobkovém listu zabrání vzniku hub a plísní.
Bobkový list: Foto Pixabay
Jak vyrobit práškové hnojivo z bobkového listu
Výroba hnojiva z bobkového listu není nijak složitá. V první řadě je zapotřebí usušené bobkové listy dokonale rozemlít mlýnkem. Následně se přidá prášek do substrátu a promíchá. Výživné hnojivo lze využít každý měsíc. Sazenice budou zdravé a silné. Také vám zaručí bohatou úrodu.
Sazenice rajčat: Foto Pixabay
Hodit se bude i tekuté hnojivo z bobkového listu
Stačí zalít čtyři bobkové listy jedním litrem teplé vody mající kolo 70 stupňů Celsia. Listy se nechají luhovat nějaké 4 hodiny a je hotovo. Zalévat by se opět mělo maximálně jednou měsíčně.
Zdroje info: tojenapad.sk, vseokoreni.cz, ireceptar.cz
Sazenice rajčat: Náhledové foto Pixabay
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.