Přírodní biče na kašel
Zima končí, nicméně teploty se stále ještě nedostávají na takovou úroveň, jakou bychom si přáli. Stačí malé ofouknutí a najednou začne velmi nepříjemné nachlazení, které často doprovází doslova urputný kašel. Zbavit se ho přitom není vůbec jednoduché. Často mnozí z nás vyrážejí do lékárny a snaží se nakoupit co možná nejvíce různých léků. Zbytečně, protože kašel je možné eliminovat přírodní cestou. Jak? Na to se zaměříme v následujících řádcích.
Med jako základ
Nemáte doma med? Chyba. Právě on je totiž ideálním pomocníkem při boji proti nachlazení i kašli. Výborný je medový sirup, který si vyrobíte jednoduše tak, že smícháte med s troškou citronové šťávy a malou lžičkou kokosové oleje. Ideální je ale med také přidávat do čaje. Pomůže i rozpuštěný.
Čaj z tymiánu
Proti kašli můžete bojovat i touto tradiční bylinkou. U našich sousedů v Německu byl ostatně právě tymián schválen jako oficiální lék právě na kašel. Pomáhá při vykašlávání hlenů a také samotný kašel utlumí. Tymiánový čaj připravíte velmi jednoduše. Stačí pouze přelít tympánové lístky horkou vodou a nechat chvíli luhovat. Pak už se voda jenom přecedí a do čaje se přidá právě med a citron. Pro mokrý kašel není nic lepšího.
Pendrek čili lékořice
Kdo by neznal pendreky? Asi každý, nicméně málo lidí ví, že mají vynikající účinky na lidské zdraví. Výborný je především čaj obsahující množství lékořice. Právě její kořen dokáže pomoct v utlumení nepříjemného kašle.
Kouzelný zázvor
Antibakteriální a antivirové účinky zázvoru jsou známé po dlouhá staletí. Kupte si zázvor v čerstvém stavu v obchodě a nic vám nebude bránit uvařit si skvělý zázvorový čaj. Bude štiplavý, ale vynikající a pomůže.
Sirup z jitrocele
Koupit jitrocelový sirup můžete v každé lékárně. Vyrobit se dá klidně i doma. Výborný je i ten domácí. Jitrocel obsahuje saponiny a slizové látky, které vytvoří na slizních horních dýchacích cest jakýsi ochranný film. Pomáhá uklidňovat a usnadní vykašlávání hlenů.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.