Přesazování cukety
Dát si na grilu skvělou zeleninu je nejen zdravé, ale i maximálně chutné. Taková grilovaná cuketa je vynikajícím zpestřením jakéhokoli letního jídelníčku. Vypěstovat si ji doma sami je naprosto optimální. Cuketa není nijak náročnou plodinou, a tak se můžete do jejího pěstování pustit. My nabízíme video, které se týká přesazování cuket na záhon. Pokud máte kvalitní sazenice, rozhodně by již měly být venku. My se soustředíme na některé aspekty přesazování cuket a také nabídneme zmiňované krátké video.
Minimálně dva velké listy
Velmi důležité je u sazenice cukety, aby disponovala minimálně dvěma listy, které budou vzrostlé. U menších sazeniček může být ještě zima a mohly by uhynout. Dále byste se měli vyvarovat míst s větším množstvím slimáků. Ti dovedou malou sazenici dokonale zdevastovat. Stačí, když se do ní pustí jeden z nich a po chvíli bude po ní. V každém případě se také vyplatí zpočátku sazeničku opravdu hodně zalévat. Jinak slimáci si již na vzrostlé cukety netroufnou, jelikož lístky jsou opatřeny drobnými štětinkami, jež je odradí.
Opory není třeba
Na oporu můžete zapomenout. Cuketa ji prostě a jednoduše nepotřebuje. Její stvol bude postupem času natolik sílit, že bez větších problémů utáhne i vzrostlé plody. Pravda je také taková, že roste spíše do strany, než že by se dostával nahoru. I díky tomu cuketa v pohodě funguje a nedochází k jejímu lámání.
Zaslouží si prostor
Pokud můžete a máte dost místa na záhonku, dejte rozhodně rostlině cukety dostatečné množství potřebného prostoru. Pokud tak neučiníte, s nevětší pravděpodobností se vám budou cukety křížit jedna přes druhou a budou si vzájemně ubírat živiny z půdy, což není pro jejich dobrý růst zrovna optimální. Rozteč by měla být určitě více než 50 cm. Když ale dáte dvě rostliny vedle sebe a každá poroste na druhou stranu, nic až tak hrozného se také nestane.
Přesazování cuket
Video: Youtube kanál Radka Štěpána
Náhledové foto: Pixabay
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.