Plynové sálače prodlouží sezonu na terase i v pergole
Příjemné večerní posezení už pomalu není to, co bývalo za horkých letních večerů. Když teplota padá pod 15 stupňů Celsia, nelze již venku trávit tolik příjemné okamžiky. Tedy alespoň za předpokladu, že nemáte kvalitní zdroj vytápění schopný dodat interiéru pergoly nebo terasy potřebnou teplotu. Možností topení je hned několik, přičemž velmi oblíbené jsou především plynové sálače. Právě na tato topidla se budeme podrobně soustředit v následujícím textu a ukážeme si jejich hlavní přednosti.
Nezávislé a úsporné plynové vytápění
Pokud se rozhodnete pro nezávislost na elektrické síti, vyplatí se plynová topidla. Počítat byste u nich měli s tím, že si je budete moci přenést kamkoli dle vašich potřeb. Z drtivé většiny jsou vyrobeny pro poměrně těžké 10 kilogramů vážící láhve. Topidla se dají pohodlně nastavit, a to na několik stupňů intenzity. Jedné se o dvě až tři polohy dané sálající hlavice. Když budete plynové topidlo nakupovat, měli byste se také řídit dobou výdrže daného modelu. Ta se pohybuje v rozmezí od 10 až do 30 hodin. Poměrně nízké jsou i náklady na provoz, které se při plném zatížení zřízení pohybují okolo 25 korun za hodinu.
Výkon na prvním místě
Obrovsky důležitý je u plynového topidla výkon. Při teplotě okolo 10 stupňů nad bodem mrazu by v blízkém okolí topidla měla panovat teplota pohybující se okolo příjemných 20 stupňů Celsia. Každý z výrobců uvádí výkon, který se nachází někde v rozmezí od 3,6 kW do 12 kW. Nejvhodnější je vybírat někde ve středu tohoto rozhraní.
Další vlastnosti plynových topidel
Pokud si chcete zařídit skutečně komfortní prodloužní sezony na terase, vyplatí se koupit dražší modely disponující několikastupňovou regulací výkonu. Ta umožní rychlejší reakce na změny počasí. Přístroj musí mít i bezpečnostní pojistku pro automatické zastavení přívodu plynu v případě potíží.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.