Pěstování rýmovníku
Termín rýmovník je u nás již poměrně hojně využívaný a rozhodně se tedy nedá říct, že by šlo o neznámou rostlinu. Mnozí hovoří o tom, že je rýmovník domácí lékař, jenž není nijak drahý a jehož léčba nebolí. Naopak velmi rychle pomáhá. Jaké jsou tedy jeho účinky a jak na pěstování rýmovníku? Právě na tyto dvě otázky se pokusíme odpovědět v následujících řádcích. Možná, že právě vás přesvědčíme k tomu, že si rýmovník pořídíte domů a budete jej pěstovat třeba za oknem…
Pouze přičichnutí může stačit
Mnozí lidé využívají rýmovník tak, že si pouze natrhají lístky a následně k nim přičichnou. Lístek si můžete uštípnout kdykoli v průběhu dne. Záleží pouze a jen na vás, rozhodně se nemusí jednat o dobu před spánkem. Optimální pro astmatiky je naložení lístečků do vody a následné uložení nádoby na topení. Výpary pak pomáhají dýchacím cestám. Před rýmou můžete klidně několik lístků nosit v kapse a pravidelně k nim přičichávat. Doporučován je také čaj z rýmovníku, který si můžete dát i jako prevenci při bolestech hlavy.
Zcela nenáročná rostlina
Samotný rýmovník pěstování nevyžaduje v nijak extra náročné podobě. Potřebuje na jednu stranu dostatečné množství světla a na stranu druhou nemusí přímý sluneční žár. Zalévat je třeba rostlinu s mírou, hlavně v zimě je přemokření docela problémem, který nemusí být vinou uhnívání kořínků řešitelný. Vyvarovat byste se měli mimo jiné také vystavování rostliny mrazivému vzduchu jdoucímu z okna v zimě.
Rozmnožování a další aspekty pěstování
Zjara je zapotřebí rostlinku přesadit a je vhodné ji čas od času slušně přihnojit. Pokud ji chcete mít v kompaktním tvaru, pak nezapomínejte na pravidelné zaštipování, jež se vám ostatně bude nesmírně hodit v rámci sklizně. Rozmnožování probíhá pomocí řízků. Ty můžete dát do hlinito písčitého substrátu, anebo přímo do vody.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.