Pěstování medvědího česneku: Přesazování na zahradu
Na naší zahradě toho aktuálně ještě příliš není, tedy alespoň té fyzické. V přírodě se už ale najde spousta zajímavých rostlin, které si zaslouží naši pozornost. Typickým příkladem budiž medvědí česnek. Tato nenápadná vcelku drobná rostlina plná vitamínů a antioxidantů se vyznačuje tím, že se brzy na jaře objeví a během cca měsíce opět zmizí. V této době je zapotřebí ji nejen sklízet, ale třeba také přesazovat na zahradu. V zahradnictví ji vždy touto dobou seženete! Právě na vaší zahradě může pohodlně růst. Kam jej přesadit a jak to udělat? To vám prozradíme v následujících řádcích a podívat se můžete i na naše video.
Stinné místo je optimální
Víte, jakou rostlinku vyhledávají medvědi na jaře jako první? Ano, samozřejmě medvědí česnek. Jeho tradiční domovinou jsou nejrůznější lesy. Rostliny najdeme u stromů ve stínu. Přesně takovou pozici by měl mít medvědí česnek i u vás na zahradě. Pokud tomu tak nebude, rozhodně mu bude chybět půdní vlhkost, kterou těžko nějak alternujete. Sami ostatně uvidíte, zdali vám medvědí česnek poroste.
Foto: Radek Štěpán
Vzdálenost? Libovolná
Výsadba medvědího česneku je ryze individuální záležitostí. Vždyť v lese také nemá nějaká pravidelně řešená pole. Prostě roste tam, kde se mu nejvíce daří. Spousta lidí už má přímo svá místa, kam na něj jezdí pravidelně v době jeho vegetace. My jsme ho vysadili do třech míst. Přidali jsme k němu kvalitní zeminu.
Občasná zálivka postačí
Vysadíte-li medvědí česnek na správné místo, žádná extrémní zálivka vyžadována nebude. Jinak si ovšem rostlinka čas od času zaslouží nějakou tu porci vláhy. Hnojení řešit příliš nemusíte. Postupem času by mělo dojít i k jejímu rozšíření v daném prostoru zahrady. Když vám přeroste, jednoduše jednotlivé rostliny vyryjete a dáte pryč. Chcete-li se podívat, jak jsme se vypořádali s medvědím česnekem my, podívejte se na následující video.
Video: Youtube kanál Radka Štěpána
Náhledové foto: Radek Štěpán
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.