Pěstování čemeřice
Pokud patříte mezi skutečně vyznavače krásných květin, pak vaší pozornosti nemůže ujít čemeřice. Tato květina nabízí možnost pohledu na své kvítky již v prvních jarních měsících. Dokáže se totiž prodrat i přes sněhovou pokrývku a ukázat svou krásu světu i přes ni. Po zimě dokáže dokonale zkrášlit jakýkoli zahradní prostor. Podívejme se tedy na pěstování čemeřice krok po kroku tak, abyste jej zvládli bez větších potíží i vy.
Substrát a podmínky pro růst
Při pěstování čemeřice je třeba brát v potaz fakt, že se jedná o jedovaté rostlinky, které vám mohou při neopatrné manipulaci a stykem s ústy ublížit. I proto byste měli být s využitím čemeřice třeba na dekoracích opatrní. Půdní prostředí je pro její růst velmi důležité. Optimální je pH půdy okolo 7. Půda by měla obsahovat velké množství humusu a v neposlední řadě byste měli pro správný růst vybírat pohostinné místo.
Množení a zásady pěstování čemeřice
Rostlina se množí díky dělení. Děje se tak v jarním období poté, co odkvete. Každý z oddělků by měl disponovat minimálně 4 pupeny a rozmezí mezi sázenými rostlinami by mělo činit zhruba 35 centimetrů. Jestliže čemeřici vezmete ze záhonu zhruba někdy v listopadu a dáte ji do skleníku, budete mít její krásné květy na očích o Vánocích. Teplota ve skleníku by se měla pohybovat okolo 8 stupňů a doba výkvětu se odhaduje cca 40 dní po přesazení.
Odrůdy čemeřice
Výbornou volbou z pohledu odrůd je Helleborus Niger. Tato dle názvu černá odrůda má ovšem krásné bílé kvítky. Volit je ale možné i spousty ostatních odrůd. Moc hezky vypadá především čemeřice sicilská. Zapomenout nelze ani na mnohé další odrůdy jako čemeřici vonnou, či sivozelenou. Výběr je zkrátka pouze na vás a vašem barevném a estetickém citu. Vhodné je jednotlivé druhy i kombinovat dle vlastní potřeby.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.