Péče o trávník v létě
Letní období není pro trávník zrovna optimální, a to především díky vysokým teplotám a minimální vlhkosti vzduchu. Trávník potřebuje dostatečné množství vláhy a živin, které se podílejí na jeho správném růstu. Sucho ale není hlavním nepřítelem. Problém může nastat i při přespřílišné vlhkosti anebo při nedbání dalších zásad spojených s pěstováním krásného trávníku. Určitě tedy není od věci podívat se na jednotlivé úkony mnohem podrobněji a poukázat si na to, v čem vlastně tkví správná péče o trávník.
Nezbytné udržování pH prostředí
Základem u péče o trávník a zakládání trávníku je v každém případě udržování potřebného pH prostředí. Pokud dojde ke snížení pH, setkáte se stoprocentně s velkým množstvím mechů, které se začnou v trávníku vytvářet. Mech v trávníku odstranění vyžaduje, jelikož tak utiskuje samotná vlákna, která pak usychají v důsledku nedostatku živin a vláhy. Výborný je na mech přípravek Mecho stop, po němž mech úplně zčerná a by jej pomocí vyhrabání dostanete z povrchu trávníku pryč.
Vertikutace a hnojení
Velmi důležitá je i vertikutace, pomocí které dostanete z trávníku jakékoli zbytky uschlé trávy, mechy a další součásti, které prostě a jednoduše v travnaté ploše nemají co dočinění. Určitě se nejedná o nic složité, jelikož práci s vertikutátorem zvládne úplně každý. Na prázdná místa můžete použít přípravek s názvem Trávníková náplast, který umí zamezit prázdným prostorům v trávníku. Tato místa ovšem nesmí úplně proschnout. Trávník je zapotřebí i zahnojit. Optimální jsou granulky, které rovnoměrně rozházíte po travnaté ploše.
Sečení a zavlažování
Pravidelné sekání trávníku pochopitelně podporuje jeho růst. Ihned po zakládání trávníku sice ještě nesečeme, nicméně po vyrostení vláken do výšky nějakých 10 cm je třeba začít. Optimální je interval 1x až 2x za týden. Velmi důležité je i zavlažování trávníku, které je třeba řešit denně. Optimální je rovnoměrné rozmístění ostřikovačů po celé zahradě.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.