Několik rad jak pěstovat bylinky
Chcete-li se podívat na to, jak na pěstování bylinek po celý rok, jste na správné adrese. Ať už okrasné bylinky, anebo léčivky, či kuchyňské koření dokážou pomoct člověku v příjmu vitamínů i v období, kdy je jich skutečně málo. Bylinky je možné pěstovat jak na zahradě, tak i v interiéru anebo klidně i na balkónu či na terase. V každém případě si konkrétní prostředí vyžaduje zcela specifickou péči. Právě této péči se budeme věnovat v následujících řádcích.
Bylinky na zahradě ochrání ostatní rostliny
Kouzelné bylinky přímo na zahradě nejsou ničím výjimečným. Fungují jako vynikající partner pro mnohé další trvalky i letničky. Vypadají vedle sebe dokonale a dokážou se vzájemně ochránit před škůdci. Třeba levandule je schopna odpudit od růží padlí anebo česnek zamává s chorobami houbovitého charakteru a s plísněmi, na něž jsou pro změnu značně náchylné jahody. Kořenové zelenině se perfektně daří vedle heřmánku a jiných bylinek. Bylinkám také vcelku hodně svědčí střídání stanoviště, takže je lze umístit dle potřeby.
Pěstování bylinek v květináči v interiéru a na balkónu
Bylinky jsou vynikajícím oživením jakéhokoli interiéru nebo terasy. Určitě si pořiďte větší květináče schopné zajistit v půdě dostatek živin k tomu, aby zde mohly bylinky růst dlouhodobě. Pro rostlinky schopné přezimování se nejlépe hodí mrazuvzdorné terakotové květináče. Choulostivější bylinky můžete klidně nechat i doma, a to při teplotě pohybující se od 10 do 20 stupňů Celsia. Čím vyšší teplota v místnosti bude, tím je třeba bylinky precizněji a častěji zalévat.
Půdní podklad alfou i omegou
Velmi důležitá je pro bylinky kvalitní zemina s přídavkem rašeliny. Pro doma pěstované bylinky to platí několikanásobně. Využijte služeb organického hnojiva určeného speciálně právě na bylinky. S výběrem vhodného substrátu vám ochotně poradí v zahradních centrech. Důležité je mít v květináčích dostatečnou drenážní vrstvu v podobě písku.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.