Nejprekérnější situace po krájení chilli papriček
Milujete pálivé papričky? Aby ne, síla kapsaicinu je mocná a dát si mnohé z nich stojí za to. Vynikající jsou i nejrůznější omáčky, dipy a samozřejmě sušené papričky. Krájení takovýchto pálivých skvostů vyžaduje velkou preciznost a ideálně ochranu rukou. Všichni to ví, přesto se mnohdy najdou experti, kteří si na pálivost pozor nedají. Jak tedy mohou být nejnepříjemnější situace, jimž se můžete po krájení papriček vystavit? Na to se podíváme v následujících řádcích. Ne, o nic extra informačního a odborného nepůjde. Prostě se holt jen pobavíte na cizím neštěstí…
Nasazování kontaktních čoček
Hotové peklo. Zapomenout se po krájení ostrých papriček a nasadit si kontaktní čočky je doslova utrpením. Mnohdy stačí i voda po holení a čočky v očích budou čertovsky pálit. Vyndáte je ven po vteřině a následně budete oči dlouho vymývat vodou.
Vysmrkejte se, ale…
Pálivost se citelně projeví také na sliznici v nosu. Jen neopatrné smrkání může vyvolat velké nepříjemnosti.
Když jdou pánové na malou
Jakýsi tradiční omyl. Po nakrájení pálivých papriček se vydáte močit. Zpočátku zřejmě nic moc a člověk v podstatě nebude vědět, že dělá něco špatně. Až následně dojde k velmi nepříjemným palčivým pocitům. Dokonce někteří postižení říkali, že mají pocit, jakoby svou potřebu nezvládli a vymočili se do kalhot.
Toaletní papír neochrání
Podobná situace nastává i v momentu, kdy potřebujete na velkou. Toaletní papír nebude v tomto případě žádným velkým izolantem. Na to velmi rychle zapomeňte! Pálit vás to bude velmi intenzivně klidně i několik dní.
Jak zmírnit utrpení?
Alternativ je hned několik. Tradičně se využívají mnohé mléčné výrobky. Stačit by mělo mléko, vhodný je i tvaroh. Někdo se chladí vyloženě studenou vodou. Už se objevily i informace, že by mohl pomoct třezalkový olej. Optimální je ale hlavně prevence…
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.