Nejlepší pomocník pro okurky pro letošní léto. O maximální úrodu se postará ten nejlevnější ocet – zvládne žloutnutí i škůdce

Pěstování okurek

Nejlepší pomocník pro okurky pro letošní léto. O maximální úrodu se postará ten nejlevnější ocet – zvládne žloutnutí i škůdce. Proč používat ocet na okurky? Protože jeho kyselá povaha vytváří nepřátelské prostředí pro všechny běžné škůdce. Máme na mysli především mšice, roztoče a slimáky, a účinně tak drží tyto nevítané návštěvníky na uzdě.

Antimikrobiální vlastnosti jsou také k mání

Ale zapomínat nelze ani na jeho antimikrobiální vlastnosti, které chrání rostliny před houbovými a bakteriálními chorobami. Působí jako štít proti infekcím a zajišťují jejich celkové zdraví a vitalitu. Pravidelná aplikace může zabránit plísním, hnilobě a dalším běžným chorobám, které obvykle postihují okurky během vlhkého období.

Levné a ekologické zahradničení

Používání octa na zahradě nejen snižuje náklady na chemikálie, ale také zajišťuje ekologický přístup k ochraně proti škůdcům a výživě rostlin. Je snadno biologicky odbouratelný, neznečišťuje spodní vody a je bezpečný pro volně žijící zvířata a domácí mazlíčky, což z něj činí vynikající volbu pro udržitelné zahradnické postupy.

Okurky

Foto: Pixabay

Regulace plevele

Ocet lze také účinně použít jako přírodní prostředek k hubení plevele. Použití silnější koncentrace přímo na plevel pomáhá udržet zahradní záhony čisté bez použití škodlivých herbicidů.

Okurky se bez octa neobejdou

A když už tohle všechno víte, zajděte do obchodu, pořiďte tam ten nejlevnější ocet, který najdete, a postavte ho ke konvičkám, jimiž zaléváte okurky. Teď už vám k úspěchu zbývá jen málo – do každé třetí zálivky přimíchejte na 5 litrů vody 4 lžíce octa. Nic víc není třeba. Pokud v tomto postupu vytrváte až do konce sezony, uvidíte, že bude letos vaše okurková úroda mnohem větší a bezproblémovější, než kdy dříve.

Potíže však mohou nastat i jinde. Pokud se během všeho toho pečování o zahradu například z ničeho nic nevejdete do bot nebo se cítíte unavenější než obvykle, zpozorněte. Mohlo by jít o příznaky potíží se srdcem, jak jsme na webu NašeZahrada již informovali.

Zdroj: https://zijutu.cz/zahon-okurky-nezloutne-a-dlouho-plodi-obycejny-stolni-ocet-v-druhe-polovine-leta/, https://magazindoma.cz/bydleni-exterier/265-zalivka-pro-okurky-rajcata-a-papriky-ktera-je-ochrani-pred-plisnemi-a-jinymi-chorobami/diskuze

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)