Naučte se pěstovat dracénu tak, aby vypadala krásně i v průběhu let
Dracéna je běžnou pokojovou rostlinou, která nám dělá společnost už řadu let. Většinou ji koupíme jako malou rostlinu za rozumný peníz a dokáže nám dělat radost po dlouhou dobu.
Ovšem po nějaké době značně opadávat, vyholovat se odspodu a zasychat od konečků. Pokud však dracény pěstujete správně, lze těmto problémům bez potíží předejít.
Krásná dracéna se hodí i do paneláku
Mezi nejznámější druhy dracén patří Dracaena marginata. Poznáte ji na prví pohled. Pyšní se chocholkou svěže zelených listů, které zdobí barevné proužky. Nejčastěji jsou růžové a bílé, ale některé odrůdy se pyšní i sytě červenými proužky. Pokud navíc ke všemu připočteme ještě dekorativní vroubkování kmene, pak je ozdobná hodnota této rostliny opravdu neopomenutelná.
Důležité je pro ni především správné umístění. U vícebarevných odrůd byste měli zvolit světlejší stanoviště, ale bez přímého slunce. Jinak mohou listy jednoduše zezelenat kvůli nedostatku slunečního světla. Pro zelené dracény volte světlý odstín. Zajistěte jim optimální pokojovou teplotu a vyhněte se průvanu. Rostlinu je vhodné jednou za čas obrátit kvůli rovnoměrnějšímu růstu.
Foto: Pixabay
Dbejte i na vhodnou teplotu
V létě by se měla pohybovat mezi 20-25 °C a v zimě 15-20 °C . Pozor také na velké výkyvy teplot, které dracéně opravdu nedělají dobře. V létě je vhodné rosení, jinak dracéně zaschnou konečky listů. Důležitým bodem správné péče je také zavlažování. Pamatujte si, že rostlinu je vhodné zavlažovat raději méně a častěji než jednou a hodně. Přemokření kořenů totiž opravdu ráda nemá.
Na hnojení si pak udělejte čas každé dva týdny, od března do září. Přesazujte jednou za rok. Pro ty, kteří mají „dračí strom“ doma již několik let, nebude tento postup nutný – stačí vyměnit horní část země.
Náhledové foto: Pixabay
Zdroj: https://www.jenzeny.cz/domacnost/jak-pestovat-dracenu-aby-se-stala-ozdobou-vaseho-domova-dracaena-marginata-naroste-do-vysky-pri-dodrzeni-nekolika-pravidel
Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)