Nástrahy, které čekají na pejsky v mrazu
Nyní je u nás sněhové a mrazivé počasí. Často u nás bývá zima složitá, a to jak pro lidi, tak i pro pejsky. Počasí v zimě je někdy nevyzpytatelné. Proto je nutné se o pejsky v takových mrazivých dnech ještě důkladněji starat.
Chováte pejsky v kotcích?
Když klesnou teploty hodně pod bod mrazu, určitě doporučujeme zvážit, jestli pejska nedat alespoň na noc dovnitř. Mráz pro vašeho mazlíčka může být velice nebezpečný. Pokud jste se rozhodli pejska nechat venku, určitě dejte boudu nejlépe na jih. Do boudy tak nefouká studený vítr. Dále pejska venčete častěji, aby se zahřál a aktivně proběhl.
Pejsci spotřebují v zimě více energie
Mimochodem pejsci chovaní venku v zimě spotřebují až o deset procent více energie. Ta jim napomáhá udržet teplotu. Doplnit ji můžete tak, že mírně zvýšíte krmné dávky. Kotec pejska upravte, aby jej chránil před mrazem. Takže všechny tři strany zateplete. Další důležitá věc je voda. Stav vody kontrolujte každé dvě hodiny. Voda může v chladném počasí zamrzat. Zcela nejlepší je vašemu pejskovi vytvořit přístup do garáže či kotelny. Zde nechte misky s krmivem a vodou. Přidat jim do krmiva můžete teplý vývar, kterým pejskovi dodáte vodu či energii. A také ho zahřeje.
Pes v zimě: Foto Pixabay
Žere váš pejsek sníh?
Většina pejsků při procházce ve sněhu sníh konzumuje. Ale nebojte, patří to k jejich přirozenému chování.Pokud váš pejsek zkonzumuje sníh v malém množství, tak mu sníh neuškodí. Jestli ho bude jíst jaksi ve velkém, může tím přispět k pochlazení organismu. Stává se, že váš mazlíček sní sníh, který není čistý a může obsahovat posypovou sůl či jiné nečistoty.
Také je velice nebezpečné, že váš pejsek omylem zkonzumuje jakýsi předmět, který je schován pod sněhem.Ať už třeba kámen či jiné předměty. Ty následně mohou vést k zažívacím problémům nebo k poranění zubů. Pozor si dejte i na sníh kolem silnic a chodníků. Než pejska půjdete vyvenčit, hlavně dohlédněte, aby se váš pejsek napil. Venku jej zkuste co nejvíce zabavit, a tak nebude mít čas sníh žrát.
Pes v zimě: Foto Pixabay
Jak podpořit psí imunitu
V zimních dnech mají pejsci větší tendenci jíst. Ukládají si zásoby jídla řekněme na horší časy. Pokud je váš pejsek je v kotci, je důležité ho trošku takzvaně vykrmit, aby měl vytvořené tukové zásoby, které ho budou v zimě hřát. Samozřejmě to nepřehánějte. Nemělo být víc než jeden kilogram váhy navíc.
Pes v zimě: Foto Pixabay
Jak pečovat o tlapky vašeho pejska
Pokud začne sněžit, je důležité pečovat především o tlapy vašeho pejska. Hlavně průmyslová sůl, kterou bývají posypané chodníky a silnice. Tak může tlapky podráždit. A také jsou pejsci zvyklí se čistit a sůl potom lízat. Mohou si způsobit zažívací problémy. Vždy když přijdete z venčení, pejskovy packy umyjte vlažnou vodou a také je namažte vazelínou či kokosovým olejem.
Pes v zimě: Náhledové foto Pixabay
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.