Nakládání masa na uzení do vakua: Jednoduché a efektivní
Čas uzení masa už opět nastal, a tak mnozí z nás už nakládají. Volit je možné hned několik alternativ nakládání masa. Tradiční je především nakládání na sucho, nicméně není problém vsadit ani na naložení do láku. Pokud chcete zvolit jakousi zlatou střední cestu, optimální volbu představuje nakládání masa do vakua. Opravdu nic složitého. Ostatně přesvědčit se o tom můžete i v tomto článku.
Výběr čerstvého masa
Rozhodně se vyplatí zajít si k řezníkovi. My jsme pro nakládání masa brali plec, konkrétně ořech, hezky prorostlý bok bez kosti a také pečeni bez kosti. Ta je sice po vyuzení vcelku suchá, nicméně mnohým lidem vyhovuje právě takové maso. Maso vypadalo opravdu dobře, o čemž se ostatně můžete přesvědčit na obrázcích.
Kvalitní český česnek a sůl
Zapomeňte na španělský, nebo nedejbože čínský. Kvalitní český česnek je základem pro nakládání jakéhokoli masa. Dále je třeba koupit dostatek soli. Co se týká množství obou surovin, tak nějak jsme ho neřešili. Maso se musí posolit ze všech stran a pořádně obalit v česneku. Toho se dává zhruba 30 gramů na 1 kg masa. Ten je dobré do masa pořádně vetřít.
Vakuování se vyplatí
My máme jednu z levnějších vakuovaček, bohatě postačí, koupit se dají různé modely klidně za pořizovací cenu i pod 1000 korun. Maso se pořádně nasolí, obalí v česneku a následně dá do předem připraveného sáčku. Poté už můžeme vakuovat. Můžete si být jistí tím, že šťáva z masa nikam nezmizí, a to bude po naložení vynikající. Optimální je nechat maso ve vakuuu po dobu 3 až 4 týdnů. Při použití rychlosoli postačí 10 dní. Pak už půjde do udírny. O uzení ostatně budeme v tomto termínu určitě informovat, aby bylo vidět, jak se dílo povedlo.
Zdroj info: Vlastní zkušenost redaktora
Náhledové foto: Radek Štěpán
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.