Lepení bazénu svépomocí
Máte doma bazén s nafukovacím límcem? Pokud ano, zcela jistě se obáváte velkých nepříjemností spojených s poškozením jeho vnějšího obalu. Podobně jako jízdní kolo jej můžete bohužel velmi jednoduše propíchnout a způsobit tak únik vzduchu, popřípadě vody. I proto není od věci pořídit si lepicí sadu, která je schopna pomoct v momentu, kdy to budete nejvíce potřebovat. My se v následujících řádcích soustředíme jak na nejčastější příčiny propíchnutí bazénu, tak i na samotné opravy. Nabídneme vám i video dokumentující lepení nafukovacího prstence.
Příčin poškození bazénu je hodně
Poškození těla bazénu může přijít klidně i v době, kdy to čekáte nejméně. Jestliže máte ostré nehty, anebo se k bazénu dostane váš mazlíček, neštěstí může být na světě. Klasiku ovšem představuje poškození, které vzniká v momentu, kdy bazén vyfukujete, čistíte a uskladňujete. Určitě je třeba jednotlivé úkony řešit na měkkém terénu typu trávníku a ne na betonu. Po vyfouknutí je také vhodné nechat bazén uschnout na hlídaném místě. Pokud se vám po něm projde kočka, máte smůlu.
Lepení dna a těla bazénu
V horším případě dochází k poškození celého těla bazénu. To j sice poměrně pevné, nicméně ostrým předmětem lze narušit. Jeho lepení může probíhat klidně i v momentu, kdy je bazén napuštěný. Existuje totiž speciální lepení na bazény pod vodou. Jinak je samozřejmě lepší, když bazén zalepíte ještě v momentu, kdy není napuštěný. Sada na lepení obsahuje lepidlo a laty podobně, jako je tomu u lepicí sady určené pro opravy jízdních kol.
Lepení nafukovacího límce
Mnohem jednodušší než lepení bazénů pod vodou je oprava nafukovacího límce. Kde je díra poznáte jednoduše tak, že límec postupně ponořujete do vody. Trochu jej v případě potřeby ufouknete a následně namáčíte do obsahu bazénu. Lepení je již velmi jednoduché a probíhá za pomocí speciálních samolepek. K dostání jsou okolo 30 korun za sadu. Na lepení límce bazénu se můžete podívat v následujícím videu.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.