Kořenová čistička: Ideální způsob ekologického i ekonomického čištění odpadních vod
Máte velkou zahradu a rádi byste řešili odpadní vody z vaší domácnosti? Ideální věc, můžete totiž skloubit moderní ekologickou kořenovou čističku odpadních vod a rostliny, jež budete v zahradním prostoru mít. Pokud neuvažujete o napojení na centrální čističku vaší obce, není co řešit. My se v následujících řádcích podíváme na to, jakým způsobem kořenová čistička odpadních vod funguje, jak na její realizaci a na kolik peněz vlastně její realizace vyjde.
Jednoduchý princip fungování
Rostliny se dokážou postarat o filtraci vody. I takto je možné charakterizovat fungování kořenové čističky odpadních vod. Kořenová čistička ovšem obsahuje hned několik součástí. Vše začíná odvedením odpadních vod do septiku. Až z něj poté pokračuje přes další šachtu voda k rostlinám, jež se starají o její další čištění. Velikost filtračního pole plného rostlin se odvíjí od toho, jaký objem odpadních vod je zapotřebí zpracovat. U každého objektu se pochopitelně liší.
Hodí se i do míst bez elektřiny
Pokud máte zahradu u chaty, která není napojená na elektřinu, nemusíte nijak zoufat. kořenovou čističku si můžete pořídit i přes tento zdánlivý handicap. Stačí si jen pořídit sestavu Fytover od společnosti Grania. ta je vybavena specifickou šachtou, jež nevyžaduje přítomnost dmychadla poháněného elektřinou. Jedná se přitom o velmi kvalitní a výkonnou čističku odpadních vod.
Čistička odpadních vod Aerofyt: Foto Grania
Kořenová čistička vychází výhodně i cenově
Určitě nemusíte mít strach, že by se kořenová čistička odpadních vod nějak výrazně prodražila. Je přitom vcelku jedno, jestli její realizaci budete řešit sami, nebo ji svěříte profesionálům. Postavit si ji můžete nechat i na míru. Cena nejmenších čističek začíná někde okolo 22 000 korun. Větší varianty třeba i pro firemní účely jsou dražší.
Čistička odpadních vod Aerofyt: Náhledové foto Grania
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.