Konec vánoční krásy. Kvůli těmto chybám bude vaše vánoční hvězda trpět
Štědrý den je už na dohled a určitě už doma máte skoro všechno připraveno. Že jste zapomněli na vánoční hvězdu, nebo vám vadne? Nevadí, můžete to ještě napravit. Stačí si zakoupit novou a pořádně se o ni starat. Jestliže netušíte, jak byste měli postupovat, aby se vám podařilo nakoupit správně, jste na správné adrese. Podíváme se totiž na nejčastější chyby, jež s pořízením a následnou starostí o vánoční hvězdu souvisejí.
Vzít v obchodě první rostlinu se nevyplácí
Přímo v prodejně si pečlivě prohlédněte, jak samotná rostlina vypadá. Mnohdy už přímo na ní uvidíte zřetelnou plíseň. Mnohé rostliny v zahradnictvích i supermarketech jsou zjevně přelité vodou. Pozor také na nákup v otevřených tržnicích. Ten by se mohl zle nevyplatit, jelikož vánoční hvězdy nesnášejí průvan a nízké teploty. Padající listy jednoznačně také poukazují na to, že není něco v pořádku. Často tomu tak bohužel skutečně bývá a rostlina do několika dnů odejde.
Změna teploty jako zabiják vánoční hvězdy
Změny teplot rostlině vánoční hvězdy vůbec nesvědčí. Jestliže si ji kupujete, myslete na to, že ji musíte zabalit do papíru i při přenosu z prodejny. Doma je třeba umístit rostlinu tam, kde máte jistotu, že nebude žádný průvan. Stejně tak byste měli myslet i na absenci obrovských teplot. Přímo u topení se vánoční hvězdě také příliš dobře dařit nebude, což poznáte podle oněch obligátních opadajících listů.
Zalévání? Ani málo, ani moc
Odhadnout přesnou míru zálivky není jednoduché. Sucho rostlinu zaručeně zničí. Zemina musí být zkrátka mírně vlhká. Určitě nechejte vodu odstát, nezalévejte přímo vodou z kohoutku. Teplota v místnosti, kde vánoční hvězda bude růst, by se měla pohybovat kolem 22 stupňů Celsia. Po odkvětu vánoční hvězdu seřízněte na výšku cca kolem 10 cm. Pryštící mléko zastavíte hořící svíčkou, případně trochou horké vody.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.