Jednoduchý návod na pesta z vaší zahrady
Léto je obdobím, kdy se snažíme strávit v kuchyni co nejméně času. Pesto je způsobem, jak se můžete chutně najíst a přitom se sami neuvařit. Skvělé je nejen k těstovinám, ale také jako náplň pečeného masa, k potření grilované zeleniny nebo do toastů. Zkuste si připravit různé variace chutného pesta z ingrediencí, které vám poskytne vaše zahrada.
Bazalkové pesto
Bazalkové pesto nemusíme příliš představovat. Tato kombinace bazalky, piniových oříšků, olivového oleje a parmazánu je nejoblíbenější zejména v Itálii. Jedná se také o nejznámější pesto vůbec, i když je to jedno pesto z mnoha. Stejným způsobem, jako si připravujete bazalkové pesto, můžete připravit také pesto z medvědího česneku, pažitky nebo rukoly. Stačí bazalku nahradit příslušnou surovinou.
Houbové pesto
To, že pesto nemusí být jen zelené, dokazuje právě houbové pesto. Jedná se o rozmixovanou směs libovolných hub (například žampionů), vlašských ořechů, olivového oleje, cukety, česneku, soli a pepře. Podle chuti můžete přidat i nějakou tu bylinku. Houbové pesto můžete použít obdobně jako bazalkové – tedy na těstoviny, jako náplň pečených mas nebo jako přílohu ke grilované zelenině či jako pomazánku na topinky.
Pesto ze sušených rajčat
Protože pesto má svou domovinu v Itálii, kde sušená rajčata jsou jednou z nejoblíbenějších surovin, nepřekvapí nás, že existují také pesta ze sušených rajčat. Do tohoto pesta patří kromě sušených rajčat také parmazán, bazalka, piniové oříšky, česnek, sůl a pepř. Sušená rajčata si můžete připravit doma, když budete mít nadměrnou zásobu rajčat. Postačí vám na to obyčejná trouba nebo ještě lépe – sušička ovoce a zeleniny.
Pesto z dýňových semínek
Také dýňová semínka lze využít na pesto. Smíchejte a rozmixujte je s česnekem, bazalkou, olivovým olejem, dýňovým olejem, parmazánem solí a pepřem. Dýňová semínka tedy nemusíte jen sušit v troubě se solí!
Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!