Jaký gril je na novou sezonu ten pravý
Venkovní teploty stoupají a s tím se nezadržitelně blíží i čas grilování a posezení na zahrádce. Letošní grilovací sezóna je z důvodu omezení kvůli koronaviru jiná, avšak omezení jistě co nevidět ustoupí a grilování vhodně namarinovaného masa s několika přáteli na zahrádce jistě již nic nebude bránit. Jak se tedy na grilovací sezónu co nejlépe připravit a jaký gril si pořídit?
Kontaktní grily
Kontaktní, nebo téže elektrické grily jsou vhodné jak do domácnosti, tak i na zahradu v dosahu elektriky nebo na balkon. Kontaktní grily mají velkou výhodu v rychlém a jednoduchém nastavení, není potřeba dlouho před grilováním gril rozehřívat na správnou teplotu. Nevýhodou však může být chybějící pro gril typické aroma, maso z kontaktních grilů je v podstatě stejné jako maso z pánve. Přehled aktuálně nejlepších kontaktních grilů na trhu naleznete na stránce Compari.cz – https://compari.cz/kontaktni-grily/
Grily na dřevěné uhlí
Grily na dřevěné uhlí jsou klasickou volbou pro zahradní grilování. Nevýhodou těchto grilů je zdlouhavé rozehřívání, nutnost udržovat stálou teplotu přikládáním nového paliv,a celková prostorová náročnost těchto grilů a v neposlední řadě i nutnost mít dostatek palivového dříví. Odměnou vám však bude dokonalá chuť grilovaného masa s jemnou kouřovou vůní a příchutí. Při výběru doporučujeme zvolit gril s robustnější konstrukcí s litinovými grilovacími plochami.
Tip: Pokud nemůžete nebo v aktuální situaci nechcete vyrazit do hobbymarketů, můžete si gril pořídit i přes internet na kterémkoliv ze specializovaných obchodů. Například v eshopu Grilykrby.cz a pokud využijete grilykrby slevový kupon, může být váš nákup ve výsledku ještě levnější než v kamenném obchodě.
Gril na dřevěné uhlí: Zdroj obrázku Pixabay.com
Bezkouřový gril
Gril, který je na dřevěné uhlí a přesto je vhodný i do bytu nebo na balkon, také existuje. Jedná se o bezkouřový gril, který díky využívané technologii nevydává žádný kouř. Maso je tak sice bez kouřového aroma, ale gril je snadnější na manipulaci a lze využít i v prostředí, kde kouř není příliš žádoucí.
Plynové grily
Grily na plyn jsou rovněž možnou variantou, pro kterou se můžete rozhodnout. Tyto grily jsou obvykle dražší, nejsou mobilní kvůli nutnosti plynové lahve u zařízení, ale nabízí kompromis v chuti mezi kontaktním grilem a grilem na dřevo či dřevěné uhlí.
Plynový gril: Zdroj obrázku Pixabay.com
Vybavení ke grilu
Ke grilu je vhodné mít vybavení, které vám nezbytnou práci usnadní. Jedná se v první řadě o kuchyňské náčiní, jako jsou speciální obracečky a kleště na maso. Pokud váš gril neobsahuje teploměr na zjištění vnitřní teploty masa, doporučujeme si nějaký zvlášť dokoupit (ideálně digitální). Tato pomůcka vám nesmírně pomůže a vylepší chuť vašeho výtvoru. Ke grilu na dřevěné uhlí je rovněž neocenitelným pomocníkem při rozdělávání samotného ohně chemický podpalovač, například v podobě ztuženého lihu.
Ať už bude váš budoucí gril jakýkoliv, hlavním cílem letních grilování je dobré jídlo spolu s dobrou společností a atmosférou.
Grilování: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.