Jak vyzrát na ptáky znečišťující okolí vašeho domu
Už máte dost holubů a jiných ptáků, kteří neustále sedí na parapetech oken, případně různých výklencích a jinde v okolí vašeho domu? Není se čemu divit, jelikož trus se nejspíše nachází všude kolem a příjemné to zrovna není jak z hlediska estetiky, tak i pohledu případných zdravotních rizik. Nikdy nevíte, kdy se dítě trusu dotkne a následně si dá ruku do úst. Zbavit se těchto problémů lze hned několika způsoby, přičemž ne všechny jsou zrovna dvakrát efektivní. My se na některé přímo zaměříme a poradíme účinnou a poměrně levnou alternativu.
Plašiče nefungují pokaždé
Tradičně majitelé objektů využívají různých plašičů, jejichž prostřednictvím se snaží hejna ptáků odehnat. Ne vždy se to ovšem podaří. Častokrát už na to ptáci ani nereagují. Na konkrétní zvuk se totiž dá do určité míry zvyknout. Jako plašiče mohou sloužit i různé přístroje pracující s ultrazvukem, případně s jinými zvuky, jež mají ptáky vystrašit. Tradičně se na zahradách používají také PET lahve, jež se nastřihnou a následně pověsí takovým způsobem, že vydávají zvuk mající ptactvo odradit. Účinná ochrana proti holubům to ale rozhodně není. Vždyť ti jsou většinou zvyklí na chovatele a také na nejrůznější zvuky, s nimiž se na svých většinou hodně dlouhých trasách setkají.
Když nemá kde přistát, vyhráli jste
Přesně tak, jako ideální záležitost se jeví různé zábrany proti ptákům. Moderní hroty proti ptactvu se vyznačují maximálně jednoduchou instalací, vysokou efektivitou i vcelku solidním vzhledem. Jedná se v podstatě o jakési pásy jehliček, na které si prostě holub ani jiný pták nemá šanci sednout a následně případně vykonat svou potřebu. Tradičně se tyto hroty instalují na parapety a jiná ptactvem oblíbená místa. Sehnat se dají v několika různých tvarových a designových variacích.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.