Jak probíhá u begonie zazimování
Begónie prostě představuje nádheru, která se vyznačuje skvostnými květy majícími dokonalý tvar i barvu. Starost o ně není nijak výrazně náročná, nicméně zazimování begónií může být jakýmsi oříškem, který by ale rozhodně neměl mít přívlastek neřešitelný. I proto se na zazimování begónií podíváme mnohem podrobněji a poukážeme si na to, jakým způsobem se k němu postavit. Možností je samozřejmě hned několik. My se soustředíme na ty základní.
Pokojové begónie není třeba příliš řešit
Máte-li doma pokojové begónie, nemusíte jejich zazimování nijak výrazně řešit. Jenom poněkud omezíte zálivku. V zimě totiž rostliny nepožadují tak velké množství vody a spokojí se skutečně s málem. Pouze byste begónie měli přesunout do místnosti, kde je o něco chladněji, než je tomu přímo v pokoji, kde rostou po zbytek roku. Pečovat byste o begónie měli jinak úplně stejně, jako je tomu v jiná roční období.
O venkovní begónie se postarejte dokonale
Jestliže si přejete, aby vám begónie kvetly i v následující sezoně, je třeba zazimovat begónie nejpozději do konce října. Venkovní teplota totiž nesmí klesnout pod hranici pohybující se na -2 až -5 stupních Celsia. Po odkvětu je zapotřebí květiny přemístit do interiéru. Když přesazujete rostlinu před zazimováním, měli byste seříznout lodyhy o několik centimetrů. Ideální je zhruba na 3cm nad zeminou. Většinou se jedná o přibližně jednu třetinu výšky rostliny. Hlízu nechejte uschnout v papíru, ideální jsou noviny.
Substrát pro zazimování hlíz
Velmi důležitá je dokonalá prohlídka samotných rostlin, které nesmí být napadené žádnými škůdci. Je-li tomu tak, okamžitě je odstraňte, jelikož ničení hlíz by jinak pokračovalo směle dál. Zdravé hlízy přijdou do předem připraveného substrátu, který může tvořit rašelina. Jeho pH by se mělo pohybovta okolo 5,5 až 6,5. Květináče dejte na suché místo a oprosťte se obalování igelitem, který váže vlhkost.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.