Jak probíhá likvidace holubů
Tito malí ptáci nám mohou pořádně znepříjemnit život. Často osídlují různá zákoutí v blízkosti lidských obydlí – střechy, podkroví, balkóny a podobně. Jak se jich co nejefektivněji zbavit?
Konec zimy bohužel symbolizuje zákaz odchytu holubů. Na jaře totiž začínají tito živočichové hnízdit a jsou tak chráněni zákonem o ochraně zvířat. Proto musíme přistupovat na jiné rovněž účinné metody, za kterými stojí profesionální deratizátorská společnost, jež si s holuby hravě poradí.
Možné nebezpečí
Holubi jsou sami o sobě nepříjemní díky hojnému výskytu trusu, který může zaneřádit budovy, sochy či chodníky. Prokázaným faktem je dále skutečnost, že sami mohou být přenašeči choroboplodných zárodků. V místech jejich působení se dále často vyskytuje parazit nesoucí označení „klíšťák holubí“. Ten choroby nepřenáší, ale živí se krví savců. Pokud si proto vybere člověka jakožto svého hostitele, může být jeho „kousnutí“ značně bolestivé.
Způsob likvidace
Deratizátorové se v jarním období zaměřují především na předcházení nepříjemných následků, které holubi způsobují. V takových případech se využívají technologie, jež mají za úkol zabránit sedání a shlukování holubů na budovách. K tomu se využívají vysoce kvalitní hrotové systémy a nebo efektivní sítě.
Jestliže vás trápí výskyt holubů ve vaší blízkosti, neváhejte kontaktovat společnost TOPderax zabývající se touto činností v Brně a okolí. S ochranou proti holubům v Praze a okolí vám pomůže firma ASD SERVIS s.r.o.
Náhledové foto: Pixabay
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.