Jak na zastínění zimních zahrad
Zimní zahrada je skvělou záležitostí v každém domě. Když prostě chcete, můžete vyrazit do krytého prostoru, který je obklopen všudypřítomnou zelení. Užívat si tak můžete chvilek, které vám klasický interiér nedokáže nabídnout. Když ale zimní zahrada není kvalitně zastíněna, můžete se v jejím interiéru cítit velmi nepříjemně. Jednak vám může být nadměrné horko a jednak vám bude ostré sluníčko vytvářet prostředí s nadmírou světla. To také není příjemné. Jak tedy na zastínění zimní zahrady.
Základní úkoly a typy slunečních clon
Hlavními úkoly každé zahradní clony do zimní zahrady je bezesporu zachycení slunečního světla a také tepla. Zejména světelné účinky jsou velmi důležité. Řešit zastínění zimní zahrady je možné hned několika způsoby. Nejčastějším stíněním je bezesporu markýza. Ta je dnes k dispozici v kazetové nebo standardní podobě a ovládat ji můžete dle potřeby elektromotorem či klikou. Jestliže chcete zimní zahradu zastínit v interiéru, jsou vynikající žaluzie a nejrůznější plachty. Zapomenout nemůžeme ani na zastiňovací speciální pergolový systém.
Vnější, nebo vnitřní zastínění?
Určitě je třeba si promyslet i provedení zastínění zimních zahrad. Někdo preferuje zastínění uvnitř a někdo naopak zvenčí. Pro externí hovoří mnohem efektivnější ochrana před sluncem. Venkovní krytí je schopno plně pohltit teplo i světlo. Sluneční záření se odráží ještě před tím, než by mělo dorazit do vnitřních prostor. Naopak pro vnitřní zastínění hovoří jednoznačně jeho nižší cena. Dostanete se na zlomek ceny vnějšího systému.
Vše se ovládá na dálku
Jakékoli venkovní zastínění může být řešeno na dálkové ovládání. Vy tak budete mít maximální pohodlí a velmi jednoduše stáhnete či naopak zatáhnete závěsy či jiný druh zastínění. I markýzy se mohou stahovat na fotobuňku, popřípadě na dálkové ovládání. Je ryze na vás, jestli do systému hodláte investovat.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.