Jak na uzené kuře

Skvělé šťavnaté uzené kuře může být vynikající a chutnou večeří či obědem nejen pro vás, ale i pro rodinu nebi přátele. Pokud jej dokážete připravit, máte o chuťově dokonalý zážitek postaráno. Nijak se při tom výrazně neunavíte a můžete být ve finále se svým dílem spokojeni. Pokud nevíte, jakým způsobem kuře připravit, nezoufejte. V následujícím článku popíšeme přípravu od A až po Z. Součástí tohoto textu bude tedy nejen recept, ale i popis procesu naložení a uzení kuřete. Pojďme tedy na věc…

Doba uzení se liší

Důležitá je především celková doba uzení kuřete. Vše záleží jednak na udírně a jednak na tom, v jaké podobě budete kuře udit. Co se týká udíren, tak nejvhodnější jsou logicky zděné schopné držet teplotu. Vyudíte pohodlně ale i v kovových či dřevěných. Rozhodnout byste se měli, zdali budete udit kuře vcelku, nebo po částech. První případ příliš nedoporučujeme, jelikož se doba uzení může natáhnout klidně i na nějakých 6 až 8 hodin. Pokud budete udit pouze kuřecí čtvrtky, měli byste mít hotovo za nějaké 3- 4 hodiny.

IMAG0889

Nakládání kuřete na uzení

Naložit lze kuře podobně jako i jiné maso dvěma způsoby. Pokud chcete dodržet tradiční postup nakládání masa, pak je optimální svařit si dostatečné množství vody a pak jí zalít již naložené kuřecí kousky, popř. celé kuře. V láku by mělo být maso minimálně 1 týden. Druhý recept uzené kuře nabízí v podobě suchého naložení. To si popíšeme v následujících řádcích.

IMAG0890

Nejjednodušší a nejlepší recept na uzené kuře

 Budeme potřebovat: sůl, kmín, kuře, česnek

Kuře si naporcujeme, omyjeme. Smícháme česnek se solí a kuře jím důkladně protřeme. To samé učiníme i s kmínem. Pokud budete chtít, použijte římský kmín. Určitě jím ale díky silnému aroma šetřete. Před uzením můžete a nemusíte kuře ještě omýt.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.