Jak jíst česnek bez rizika pálení žáhy
Víte, jaká plodina se už od dávných dob využívá doslova jako bič proti nejrůznějším nemocem? Ano, máte pravdu, samozřejmě se jedná o česnek. Vždyť právě on obsahuje spousty lidskému tělu prospěšných látek, které nabízejí spousty pozitivních účinků na naše zdraví. Obsahuje především sirní sloučeniny a také je typický charakteristickým aroma, jímž se fakticky nemůže žádná jiná rostlina pochlubit. Na účinky česneku se krátce zaměříme v úvodu článku, nicméně jeho hlavní část se bude týkat česnekového klíčku a jeho vyjmutí.
Jak může pomáhat česnek?
Je především antibakteriální a má i antivirotické účinky. Vyléčit dokáže nejrůznější kožní problémy v čele s opary. Poradit by si měl i v případě mykózy. Mimo jiné chrání srdce před nepříjemnými účinky radikálů kyslíku. Podporuje růst nehtů a vlasů. Pokud hledáte nějaký prostředek pomáhající s alergiemi, jste u česneku na správné adrese. Hodí se zejména při senné rýmě. Výborný je i ke snížení cholesterolu v krvi.
Máte strach z pálení žáhy?
Není se čemu až tolik divit, vždyť tímto neduhem trpí zhruba 10 % populace. Nejčastěji se jedná o osoby mající problémy se stravováním, případně těhotné ženy či lidi často popíjející alkohol. Pocit pálení žáhy nicméně vyvolávají i některé specifické potraviny, mezi které pochopitelně patří také česnek. Samozřejmě pálení žáh také doprovází nadměrné říhání, problémy s polykáním a v neposlední řadě zápach linoucí se z dutiny ústní. Z česneku přitom stačí odstranit klíček.
Jednoduché odstranění klíčku
Není nic jednoduššího, stačí česnek pouze podélně rozkrájet a následně vyjmout klíček pomocí špičky nože. U mladého česneku k tomu kroku nejspíše nepřistoupíte, jelikož klíček nebude ani viditelný. U starších stroužků ani. Pokud si někdy zkusíte sníst kousek klíčku, nejspíše se pálení žáhy dostaví velmi brzy. I po vyndání klíčků určitě česnek neztratí nic ze svého aroma a síly!
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.