Fuchsie: Zazimování této krásky není složité
Víte, jak co možná nejlépe zazimovat fuchsie? Pokud ne, rozhodně jste na správném místě. Určitě se totiž nehodláte okrást o nádherně kvetoucí keříky. Fuchsie rozhodně stojí za to zazimovat dle pravidel, která doporučují mnozí milovníci těchto nádherných rostlin. Právě z toho důvodu vám dáme několik dobře mířených rad, jež vám dokážou pomoct. My se podíváme na přezimování fuchsií v různém prostředí.
Skleník nabídne fuchsiím maximální pohodlí
Máte doma vytápěný skleník, případně zimní zahradu? Pak máte s fuchsiemi vyhráno, nicméně počítat byste měli s tím, že teplota by neměla být nijak extra vysoká. Pohybovat by se měla kolem 4 až 5 °C. Jinak samotné rostliny snesou i teploty kolem nuly. Nesmí být však vůbec vystaveny mrazům. Rozhodně ji před přezimováním seřízněte. Snese tak chladné dny mnohem lépe. Pozor i na to, aby skleník těsnil. Pokud ne, opravte izolaci, případně více přitopte. Ošetřete také rostliny před zimou proti houbám. Jinak se mže stát, že rostliny budou ve skleníku ještě dokvétat.
Fuchsie zvládne zimu také ve sklepě
Jestliže není váš sklep extrémně vlhký, můžete ho také pro přezimování fuchsie využít. Může být klidně i temný a relativně chladný. Rostlinky, jež do něj budete ukládat, musí být dokonale ostříhané a zbavené veškerého olistění. Na jaře budou výhonky slabší a do jisté míry plesnivé. Po seřezání ale opět obrazí, a to poměrně silnými výhonky.
Fuchsie pěstované v květináči
Přezimovat fuchsie zvládne také v květináči za oknem. Rozhodně ne ale doma při teplotě okolo 21 °C. Optimální jsou především garáže, kde se teplota pohybuje kolem 10 °C. I když se vám rostlinka fuchsie v zimním období trochu vytáhne, nevadí to, na jaře ji seříznete a dokonale upravíte dle potřeby. Na jaře obrazí a bude vám dělat opět radost po celou nadcházející sezonu.
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.