Fascinující kopretina aneb Pravidla pro pěstování nejdéle kvetoucí rostliny

květina

Navzdory svému poměrně skromnému vzhledu je kopretina fascinující květina, která zkrášlí každý exteriér. Patří mezi nejdéle kvetoucí rostliny. Přinášíme tipy pro její úspěšné pěstování.

Kopretina symbolizuje krásu jednoduchosti a sílu přírody. Oživí každý exteriér. Pěstování kopretiny není složité a náročné. Přinášíme pár tipů pro úspěšné pěstování.

Nejdéle kvetoucí kráska

Kopretiny patří ke květinám, které potěší na zahradě po opravdu dlouhou dobu. Krásné bílé květy budou ozdobou každé zahrady. Pokud si z rostliny budete chtít udělat ozdobu i doma, tak vám vydrží ve váze s pravidelně vyměňovanou vodou v celé své kráse až jeden měsíc. Po odkvětu můžete rostlinu seříznout. Třeba se poštěstí a vykvete znovu.

Stanoviště, zemina, zálivka a výživa

Kopretina má ráda slunné místo, snese i polostín. Je třeba vybrat stanoviště s dostatkem slunečního záření, které má také ochranu před přímým sluncem v horkých letních dnech. Rostlina preferuje dobře propustnou půdu s mírně kyselým až neutrálním pH. Před výsadbou se doporučuje připravit půdu přidáním kompostu či jiného organického hnojiva. Rostlinu je třeba zalévat pravidelně, zejména pak v období sucha. Půda by měla být vždy vlhká, avšak nikoli přemokřená. Jinak by došlo k hnilobě kořenů. Co se týče výživy, tak v případě chudé půdy je možné rostlinu přihnojovat rovnovážným hnojivem, které je bohaté na dusík.

kopretina

Foto: Pixabay

Péče, zimní ochrana a prevence před škůdci

Pravidelně odstraňujte odkvetlé květy, díky tomu se podpoří další kvetení a udrží rostlinu esteticky působivou. Po prvním kvetení je možné provést mírný řez, abyste tak podpořili nový růst a další kvetení. V oblasti s chladným klimatem je vhodné poskytnout kopretině zimní ochranu mulčováním kořenové zóny.

Přestože rostlina obecně není náchylná k nemocem či škůdcům, přesto může dojít k napadení mšicemi či slimáky. Včasným odstraněním škůdců či použitím postřiku je možné omezit jejich poškození. Kopretina není výsadou jen zahrad, ale je možné ji úspěšně pěstovat i na balkonu či terase.

Zdroj: hnojik.cz, flowee.cz

Náhledové foto: Pixabay