Domácí postřik na mšice v několika variacích. Za pár peněz je vyženete jednou provždy
Mšice na paprikách, mšice na rajčatech, mšice na rybízu, mšice na růžích, a dokonce i na kopru a rostlinách. Výjimku netvoří ani mšice na stromech. Prostě mšice, kam se podíváš. Nechutné, nepříjemné a pro rostliny častokrát zcela devastující. Boj proti těmto nepříjemným malým likvidátorům všeho zeleného není zrovna jednoduchý. Ideální je zvolit správný postřik na mšice, který situaci vyřeší. Pokud nemáte důvěry v různé kupované postřiky na mšice, můžete zvolit postřik na mšice domácí, který si vyrobíte sami. My vám přinášíme zajímavé návody na různé variace postřiků, které by měly fungovat.
Octový postřik na mšice
Ocet je skvělý v kuchyni i jako pomocník při úklidu. Proti mšicím působí také, a to poměrně solidně. Neobsahuje navíc žádné chemikálie. Vyrobit postřik na mšice z octa není nijak náročné. Smícháte pouze ocet s vodou, a to v poměru 1 : 10. Promícháte a můžete směs slít do postřikovače. Aplikovat směs na napadené rostliny je ideální každé 2 až 3 týdny. Jinak lze stříkat i tehdy, když rostliny napadené nejsou. Postřik je skvělý i jako prevence.
Ocet: Foto Pixabay
Mléčný postřik proti mšicím
Výbornou volbu představuje také mléčný postřik na mšice. Jeho výroba je také vcelku triviální. Potřebovat budete 0.5 litru mléka a několik kapek jódu. Laktózu nestráví žádný hmyz a mšice nejsou žádnou výjimkou. Stříkat byste měli listy z obou stran, aby mléko účinkovalo tak, jak by mělo.
Kopřivový postřik na mšice
Jak na mšice ryze přírodním preparátem? Jednoduše, pomocí kopřiv. Na výrobu kopřivového postřiku proti mšicím budete potřebovat 1 kg listů kopřivy a 10 litrů vody. Samotnou kopřivu nastříháte na menší kousky a necháte vyluhovat ve vodě minimálně 12 hodin. Potom budete výluhem stříkat listy rostliny napadené mšicemi jednou za týden.
Kopřivy: Foto Pixabay
Postřik na mšice z kajenského pepře
Potřebovat budete 25 gramů kajenského pepře a 500 ml vody. Na počátku přivedete 500 ml vody k varu a přidáte kajenský pepř. Když voda zavře, odstavíte a necháte odstát 4 hodiny. Po vychladnutí přidáte 5 litrů vody a můžete stříkat.
Zdroje info: Autor, sociální síť Meta, tojenapad.sk
Mšice: Náhledové foto Pixabay
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.