Dobrá energie rostlin: jak na nás rostliny působí
Feng shui je dlouhověká věda, která nás mimo jiné informuje o tom, jakou energii mohou mít různé věci. Věděli jste například, že existují rostliny, které odebírají energii? A naopak takové, které mají pozitivní energii? Chi je neutrální energie, která je obsažena ve všem kolem nás – ve vodě, květinách, zvířatech… Rostliny s pozitivní energií jsou takové, které jsou pěstovány s láskou a jsou zdravé a silné.
Energie pokojových rostlin
Zatímco květiny, které na nás působí agresivně, jsou rostliny s negativní energií, takové, v jejichž přítomnosti se cítíme dobře, jsou rostliny s pozitivní energií. Takové mají obvykle kompaktní tvar, jsou velké nebo kvetou. Mají nejvíce životodárné energie chi. Při výběru květin vás nejspíše povede vlastní intuice a to, v jakých podmínkách potřebujete rostlinu pěstovat.
Foto: Pixabay
Pozitivní energie a rostliny
Rostliny, které nás doplňují pozitivní energií jsou obvykle ty, jejichž listy jsou zaoblené a na pohled působí velmi příjemně. Naopak rostliny odebírající energii mají špičaté listy nebo dokonce ostny a jejich vzhled je narušený – může jít o špatné zdraví rostliny, nebo holý zkřivený kmen, šikmo rostoucí rostlina a podobně. Níže už uvádíme, které rostliny si můžete pořídit bez obav z toho, že by se jednalo o rostliny, které berou energii.
Tlustice
Tlustice čili strom štěstí či strom peněz svůj název získal podle tvaru svých listů. Připomínají malé penízky, jsou zaoblené a poměrně dost tlusté. Jedná se o sukulent, který má svůj původ ve střední Africe. V našich podmínkách může dorůst výšky až 1 m. Od března do srpna pro ni musíte mít slunné místo. Rostlinu hojně zaléváme a hnojíme jednou měsíčně. Rostlinu zimujeme při teplotách nižších, než je 10 °C, zálivku omezíme a nehnojíme. Malý zlomek pěstitelů se v květnu nebo červnu může radovat z vykvetení rostliny – produkuje bílé květy hvězdicovitého tvaru.
Maranta
Tato rostlina není příliš jednoduchá na pěstování, umí být dost vrtošivá. Nicméně za správnou péči se vám odmění nádhernými, jakoby ručně malovanými listy. Je to tropická rostlina, takže má vysoké nároky na vlhkost. V létě ji zalévejte asi třikrát za týden, ale její listy vlhčete denně, v zimě pak postačí zálivka jednou za týden, ale dvakrát za týden vlhčete listy. Pro dosažení optimální vlhkosti je dobré postavit rostlinu na misku s oblázky a vodou. Rostlina si vystačí i se stinným místem, nemá ale ráda průvan.
Další rostliny s pozitivní energií
- Violka alpská
- Begónie
- Fíkus lyrový
- Africká fialka
- Zelenec
- Ledviník (kapradina).
Zdroj: https://www.onet.pl/?utm_source=mail.centrum.cz_viasg_kobieta&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=3c4bbfc6-5f74-447a-a8fc-2a39df7888da&sid=63eeb4cc-4788-4ae3-a160-ddd0a01f6209&utm_v=2
Foto: Pixabay
Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!