Česneková zálivka jen pro orchideje? Ale kdeže, na lopatkovec funguje ještě líp – kvete po ní dvojnásobně
Česneková zálivka jen pro orchideje? Ale kdeže, na lopatkovec funguje ještě lépe – kvete po ní dvojnásobně. Vyzkoušejte tento geniální trik a dopřejte lopatkovci tu nejlepší péči. Díky této zálivce vám zaručeně vykvete do krásy. Navíc tímto způsobem podpoříte i jeho zdraví.
Nekvete a nekvete? Nevadí
Pokud vám lopatkovec ani při dodržování všech doporučení ne a ne vykvést, dopřejte mu tuto extra výživnou zálivku. S její pomocí se zaručeně dočkáte záplavy nádherných bílých květů, které rozzáří celý váš dům. Na tento trik jsem narazila na internetu a je tak skvělý, že jsem se o něj prostě musela podělit.
Proč mít v domácnosti pokojové rostliny
Pokojové rostliny nejsou jen krásnou dekorací, ale mají také řadu praktických výhod. Dokážou například ze vzduchu pohltit nadměrnou vlhkost, částečky prachu nebo toxické látky. Jiné naopak zvlhčují příliš suché prostředí. Díky nim bude vzduch ve vašem domově mnohem čistší, což podpoří lepší soustředění, zlepší náladu a zkvalitní váš spánek.
Foto: Pixabay
Jak pečovat o lopatkovec
Lopatkovec patří mezi oblíbené pokojové rostliny, které najdete snad v každé druhé domácnosti. Je nenáročný na péči a daří se mu i na stinných místech, například na severně orientovaných parapetech. Nepotřebuje častou zálivku a pokud na něj náhodou zapomenete, rychle se vzpamatuje. Aby vám však kvetl, potřebuje trochu extra péče.
Jak zařídit, aby lopatkovec kvetl
I když se lopatkovci daří, nemusí vždy kvést. Naštěstí existuje jednoduché řešení – česneková zálivka. Nemusíte kupovat drahá chemická hnojiva, která by mohla napáchat více škody než užitku. Tuto výživnou směs si snadno připravíte doma za pár minut.
Jak vyrobit česnekovou zálivku
- Do nádoby nasypte jednu čajovou lžičku sušeného česneku.
- Zalijte jedním litrem vroucí vody.
- Směs promíchejte a nechte úplně vychladnout.
- Jakmile nálev vychladne, přeceďte ho přes plátýnko.
Výslednou zálivku aplikujte přes podnos květináče. Vyhněte se přímému zalévání kořenů, aby nedošlo k jejich poškození. Tímto způsobem doplníte rostlině důležité minerály jako draslík, fosfor a hořčík, které jsou pro kvetení nezbytné.
Moje zkušenost? Osvědčilo se to na sto procent
Česnekovou zálivku už léta používám na orchideje. Když jsem ji vyzkoušela na lopatkovec, výsledek mě nadchl. Pravda, na můj maxi květináč bylo potřeba trochu více směsi, ale výsledek stál za to. A pokud se bojíte zápachu, nemusíte – česnekový odér zmizí během pár hodin. Alternativou je zalévání do vytvořeného důlku v zemině, který následně zahrnete. To už nepáchne vůbec.
Po této „kůře“ mi lopatkovec místo obvyklých tří květů nasadil během měsíce hned šest. A rozhodně nevypadá, že by s tím chtěl přestat. Doporučuji vyzkoušet!
Zdroj: vlastní zkušenost a pozorování, https://www.akcniceny.cz/magazin/pridejte-k-pokojovkam-kousek-cesneku-a-uvidite-ze-vam-kvetiny-podekuji/, https://magazindoma.cz/bydleni-interier/772-aby-lopatkovec-aktivne-kvetl-doprejte-mu-domaci-hnojivo-ktere-zajisti-bujnou-kvetenu
Náhledové foto: Pixabay
Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)