Čerstvý česnek vypěstujete i v květináči na balkónu
Milujete česnek? Aby ne! Toto přírodní antibiotikum rozhodně stojí za minimálně občasnou konzumaci. Vynikající je především při prochladnutí nebo chřipce. na Covid-19 česnek biem zrovna nebude, nicméně imunitě jistě pomůže. Ideální je tedy mít ho po ruce pokaždé, když to jde. Ideální česnek je samozřejmě ten z vlastní zahrádky. Že žádnou nemáte? Nevadí, můžete si ho vypěstovat přímo v květináči na balkónu. Jak na to? S tímto zajímavým nápadem jsme se setkali na Youtube, tak se o něj podělíme.
Kvalitní zemina a česnek jako základ
V první řadě je třeba zvolit vhodný květináč. Volit lze jak oválný, tak kulatý. Do něj musí přijít zemina, a to bohatá na živiny. Přidejte kompost a menší množství písku. Do jednoho středně velkého květináče se vysadí tři stroužky česneku. Ten byste měli vybírat velmi obezřetně. Pozor na poškozené palice a stroužky, jež jsou změklé nebo plesnivé.
Pěstování česneku v květináči: Zdroj obrázkuYoutube kanál La Huerta de Iván
Technika výsadby česneku
Sadit bychom měli česnek do trojúhelníku. Musí přijít užší strnou nahoru. Hrubší strana jde dolů, aby mohl zakořenit. Z oné užší bude růst. Poté je třeba překrýt stroužky zeminou a zalít. Příliš vody potřebovat nebude. jestliže bude pršet, pak stačí zalévat jednou za 10 až 15 dní. Horní část substrátu se vyplatí zasypat dřevěným popelem.
Pěstování česneku v květináči: Zdroj obrázkuYoutube kanál La Huerta de Iván
Proč právě dřevěný popel?
Je to právě on, který dodá podkladu draslík a také fosfor. Rostlina tyto látky potřebuje. Odolá tak různým houbovým chorobám. Popel byste měli přisypat každých 10 až 15 dní. Ideálně i v momentu, kdy už uvidíte první výhonky.
Pěstování česneku v květináči: Zdroj obrázkuYoutube kanál La Huerta de Iván
Pěstování česneku v květináči: Zdroj videa Youtube kanál La Huerta de Iván
Pěstování česneku v květináči: Zdroj náhledového obrázku Youtube kanál La Huerta de Iván
Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.