Bachovy esence: Co jsou vlastně zač a s čím pomáhají
Pokud se alespoň trochu zajímáte o alternativní medicínu, pak jste tento název už nejspíš někdy slyšeli. Většinou tušíme, že jde o nějaké „vůně“, které by nám měly pomoci se zdravím. Ale jak vlastně?
Na začátku 20. století vymyslel tuto léčebnou terapii Dr. Bach. Intenzivně se věnoval studiu květin a jejich vlastností, ale stejným dílem se zajímal také o původ mnoha potíží, jež nás leckdy sužují. A výsledkem jeho pečlivé práce je ucelená koncepce, známá dnes jako Bachovy esence.
Šest květin na sedm nejčastějších potíží
Definoval proto 38 květových esencí, které mají pomoci s jednou nebo více obtížemi, které nás trápí. A kde podle Bacha leží všechny příčiny nemocí? Definuje hned sedm potenciálně problematických faktorů:
- strach,
- osamělost,
- zoufalství,
- přecitlivělost,
- přílišná péče,
- nejistota
- a nezájem.
Cokoliv z nich nám může pořádně „zavařit.“ A květinové esence jsou tu od toho, aby těmto vlastnostem vytvořily jakýsi protipól a tím naši mysl harmonizovaly. A pokud se cítíme dobře, projeví se to i na našem fyzickém zdraví. To jistě dobře víte.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Jak léčba Bachovými esencemi probíhá
V zásadě je to jednoduché. Školený terapeut nejdříve zjistí, jakými problémy trpíte, a pak vám namíchá esenci přímo na míru. Může použít až šest květin. Vy pak dostanete užívací lahvičku a pokyn ke konzumaci 4 kapek vybrané směsi 4x denně.
Existuje i akutní pomoc aneb 39. Bachova esence
Klient při výběru esencí aktivně spolupracuje. Existuje však 39. esence, kterou se hodí mít doma pro případ tzv. akutní pomoci. Jde o tzv. 39. esenci zvanou také rescue. Můžeme ji mít doma i jako okamžitou pomoc proti šoku, prožitému traumatu nebo jiným životním nepříjemnostem. Ostatně říká se, že za zkoušku nic nedáte. Tak proč nevsadit právě na sílu květin?
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)