Nejznámější pokojové jehličnany

Pokojové rostliny mohou být různé a spousta lidí si pořizuje zejména pokojové palmy, o nichž jsme psali v minulém článku. Jestliže chcete mít doma skutečný originál, vyplatí se pořídit si pokojové jehličnany. Ty totiž vypadají také náramně, neopadávají a mohou vytvořit v jakémkoli prostoru doslova kouzelnou atmosféru. Podívejme se tedy na některé nejznámější druhy pokojových jehličnanů, které se v našich podmínkách pěstují. Třeba se inspirujete i vy a některý z nich si pořídíte i do vaší domácnosti.

Tvarovaný pokojový cypřiš

Chcete-li mít doma krásný jehličnan ve tvaru, jenž se vám bude hodit, vyplatí se pokojový cypřiš. Jedná se o rostlinu, která si zaslouží tvarovací řez. Dokáže ale také dokonale vyčistit vzduch v konkrétním interiéru. Obsahuje spousty vonných silic, které provoní dokonale každou místnost. Pokojové cypřiše vyžadují velké množství světla a přes zimu mohou být v místnosti s teplotou do 5 stupňů Celsia. Přes léto můžete dát cypřiš klidně i ven na zahradu. Zálivka tohoto jehličnanu by měla být střídmá, nicméně pravidelná.

Aurakárie, neboli pokojová jedle

Výbornou volbou je také aukárie, neboli blahočet. Jedná se o nejčastěji pěstovaný jehličnan v bytech. Není se čemu divit, dokáže dorůst zhruba dvoumetrové výšky a vypadá i v minimalistickém interiéru vkusně. Optimální je pro něj pohostinné stanoviště a chladnější místnost s teplotou okolo 5 stupňů Celsia. Snese ovšem bez potíží i klasickou pokojovou teplotu v případě, že nestojí ihned u zdroje tepla, tedy u radiátoru.

Tradiční borovice pinie

O tom, že borovice nemusíte mít doma pouze jako vánoční stromeček, vás přesvědčí tradiční borovice pinie. Je krásná, mrazuvzdorná a do extrémních rozměrů se dorůstá pouze v oblasti Středomoří ve volné přírodě. Obávat se tak jejího extrémního vzrůstu rozhodně nemusíte. Má ráda i letnění na zahradě.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.