Když ukáže angína příznaky, pomůže angínovník!

Dostat o Vánocích angínu anebo chřipku zcela určitě nikdo netouží. Jako pokaždé v zimním období ale tato nepříjemná virová onemocnění létají ve vzduchu, a tak je zapotřebí se jim bránit. Ideální je přitom kvalitní prevence. Právě díky ní můžeme dosáhnout vynikajících předpokladů, abychom se angíně a chřipce zdaleka vyhnuli. Vynikající volbu představuje angínovník. Ten dokáže přírodním přirozeným způsobem pečovat o vaše poněkud nalomené zdraví.

Angínovník čínský se představuje

Angínovník čínský k nám přišel z oblastí východní Asie. Jedná se o léčivou trvalku, která je k dispozici hned v několika různých odrůdách. Ty jsou z hlediska stavby rostliny v podstatě totožné, ale liší se především barvou květenství. V našich podmínkách je angínovník ideální jako balkónová rostlina. V zimě ji je třeba jen přenést do interiéru, jelikož neunese mrazy.

Jak vypadá angínovník

Výška angínovníku může činit až 1 metr. Jedná se o keř, který roste v trsech. List má mečovitý charakter podobně, jako je tomu u mnohých palem. Barva listu je sytě zelená. Angínovník vypadá v interiéru skutečně hezky, takže disponuje i nějakou estetickou hodnotou. Květy má angínovník čínský šestičlenné a mohou mít jak žlutou, tak i oranžovou barvu. Charakteristické jsou u nich také červené skvrny. Angínovník potřebuje propustnou půdu s dostatečným množstvím živin. Samotné pH prostředí půdy by mělo být ryze neutrální.

Chřipka, klasická i spálová angína se mohou třást

Mnozí lidé zastávají názor, že angínovník pomůže pouze při kašli. Angínovník by ale měl pomoct i při níže jmenovaných nemocech. Používá se jak v sušené podobě na žvýkání, tak i jako součást odvaru. Určitě je zapotřebí používat tuto rostlinu přiměřeně, jelikož je velmi silná. Žvýkat jej tedy můžete jen půl minuty v maximu, a tak nejvíce šestkrát denně. 125 mililitrů odvaru můžete požít 4x za den.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.